Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Koncepce umění
Creative Cities
Future City Jobs
Future City Game
Symposium Ostrava
Konference EU
Domů ArtsInfoVizuální umění a nová media
TechSoup

Výstava HOUBIČKY ve Školské 28

Obrázek k článku Výstava HOUBIČKY ve Školské 28

Vernisáž: 4. 11. v 18 hod, Školská 28 – komunikační prostor, v rámci vernisáže bude uveden koncert “Improvizace pro Coprinus Comatus” jako  hudební setkání interpretů a skladatelů Beth Custer a Rajeshe Mehty.
Vystavují:
Martina SMEYKALOVÁ (nar. 1974) – houbové tisky
Douglas PARSONS (nar. 1970 Švýcarsko) – video “Mykokosmografie-MykoKosmography”. Výstava portvá do 30. listopadu 2004.

Výstava byla podpořena nadací Pro Helvetia.

Doprovodný program:
“LOVE MUSHROOMS”
Improvizace pro Coprinus Comatus
Beth CUSTER (klarinet), Rajesh MEHTA (trumpety)
Neděle, 14. 11. v 19hod

Podpořeno programem CEC ArtsLink

Školská 28 – komunikační prostor je provozován Linhartovou společností, o.p.s. ve spolupráci s Linhartovou nadací za podpory hl. m. Prahy.

Proces vytváření houbových tisků, v jehož průběhu bílé nebo barevné spory hub v jemných liniích a mlhovinových tvarech ulpívají na papíře, zůstává vlastnictvím Martiny Smeykalové.
Monoprinty nejsou doslovnou kopií morfologie různých druhů hub, hrou fantazie vytvářejí ornamentální rytmické tvary a obrazce. Jednou odhalují dekorativní architekturu přírodních forem, jindy na černém pozadí uspořádány do mandalovitých obrazců nás provázejí do mystických, metafyzických světů, mezi-světů, kam samy svou nezařaditelností v kategorizaci přírody patří.
Podobně jako na fotografiích Karla Blossfeldta, nebo kresbách Ernsta Haeckla, reprezentace zde může odkazovat k reálným přírodním formám, stejně tak jako vést k imaginativním virtuálním světům.

Martina SMEYKALOVÁ (nar. 1974 v Plzni) je výtvarnice a ochotnická divadelnice. V letech 1993 – 1999 spoluorganizovala mezinárodní symposia Hermit v cisterciáckém klášteře v Plasích. Později pracovala jako asistentka mezinárodního programu tvůrčích pobytů pro umělce Centra pro současné umění Praha na Zámku v Čimelicích. Od roku 2000 žije na faře ve Zbynicích u Sušice, kde se věnuje ošetřovatelské práci se starými lidmi pro charitu. Monoprinty naposledy vystavovala v roce 2002 v Lonsdale Gallery v Torontu.

Douglas PARSONS (nar. 1970 ve Würzburgu, Německo) pracuje s různými médii /zvuk, film, video, fotografie/. Jeho díla, ve kterých akcentuje hravost, imaginaci a ambivalentnost každodennosti, aranžovaných situací, nebo náhodných přírodních procesů, byly prezentovany na různých skupinových výstavách a festivalech v USA a Evropě (2004 Thé Unité States of Amer Ica, sound installation, Hypersônica, FILE, Sao Paolo, Brazil, 2003, Working the Land: malleable landscape, video, Rencontres Paris-Berlin, Bovine Bell Improvisation, video installation, Le Röstigraben Box, L'Usine Gaz, Nyon (CH), 2002 Ratava Teppup, video Subtle Technologies Toronto, E-phos Athens, VideoEx Zürich, Viper Basel).

Na výstavě Houbičky představí video “MykoKosmography” natočené loni během residence v Rakousku na Zámku Schrattenberg, inspirované houbami a lesním hmyzem, přírodními procesy růstu, rozkladu, a proměny. Douglas Parsons žije a pracuje střídavě v Lausanne ve Švýcarsku a v Praze.

MykoKosmography:
Amanita astrologus,
galactic lactarius,
porcini paradigm,
champignon de Parisottopaessaggio,
sporadisch sporae selbst Porträt,
EinSteinpilz,
Mikromakromykokosmos,
russula rings,
toadstool teleportation,
scattering sgathering,
mykomyriade,
mykomyopia,
mykoMir,
black holaris,
larvaegraphy.
Worm holes.

Doprovodný program:

Koncert “Improvizace pro Coprinus Comatus” je hudebním setkáním interpretů a skladatelů Beth Custer a Rajeshe Mehty.

Rajesh MEHTA, experimentální trumpetista a skladatel se narodil v Kalkatě, vyrůstal v New Jersey, od roku 1996 žije v Berlíně.
Vystudoval MIT /History of Ideas and Electrical Engeneering/ a skladbu u Anthony Braxtona na Mills College Center for Contemporary Music, Kalifornie, v roce 1986 oceněn M.I.T. Eloranta Fellowship. Tvůrce Musical Software Development s počítačovým vývojovým expertem Christianem Niemitzem /2000 – 2002) Spoluzakladatel New Music Label True Muze Records s Nikolasem Wilsonem a Vlatkem Kucanem v Hamburku, 1998. Zabývá se sonickou architekturou, spolupracuje s architekty, např. Danielem Liebeskindem.

Beth CUSTER je sanfranciská skladatelka a interpretka, zakládající členka skupin The Club Foot Orchestra, 4th World Ambient Ensemble Trance Mission, The Quintet of Esteemed Clarinetists, Clarinet Thing, trip-hop duo Eighty Mile Beach, Latin-jazz-rock influenced Dona Luz 30 Besos a The Beth Custer Ensemble.

Beth Custer spolupracovala na hudbě k mnoha filmům (spolupráce s tvůrci jako je Cathy Crane, Craig Baldwin, Esther Paik, Will Zavala, Kwon & Iger). Vystupovala s Fredem Frithem, Chrisem Cutlerem, Connie Champagne, Jin Hi Kimem, Miya Masaokou, Willem Bernardem, Grassy Knoll, Snakefingerem a mnoha dalšími.

Poprvé navštívila Beth Custer Prahu v roce 1991 na společném turné se skupinou umělců ze S:F: (Nao Bustamente, Chico MacMurtrie, Barry Schwartz, skupina Osseus Labyrinth v rámci San Francisco Performance Festivalu.

Projekt PERIFERIE, který v současné době Custer realizuje v ČR byl podpořen programem CEC ArtsLink nadace Trust for Mutual Understanding.
http://www.hammid.wz.cz/periferie

Více informací poskytne:
Dana Recmanová - kurátorka uměleckých projektů
Školská 28 - komunikační prostor
Školská 28, 110 00 Praha 1
Tel: (+420) 296 325 066, (+420) 731 150 179
E-mail: dana@skolska28.cz

ŠKOLSKÁ 28 – KOMUNIKAČNÍ PROSTOR
Školská 28, 110 00 Praha 1
Tel: (0420) 296 325 066, 731 150 179
Galerie otevřena po – pá 13 – 17hod

(27.10.2004)
ProCulture

  © 2003-2018 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2018 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.