Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Creative Cities
Future City Game
Koncepce umění
Future City Jobs
Symposium Ostrava
Konference EU
Domů ArtsInfoPerforming arts
TechSoup

Český tanec míří do zahraničí na mezinárodní taneční veletrh

Občanské sdružení Tanec Praha bude za podpory Hlavního města Prahy a Divadelního ústavu prezentovat a nabízet české taneční projekty na jedné z nejvýznamnějších akcí tohoto oboru - mezinárodním tanečním veletrhu Tanzmesse, který probíhá od 29. 9. do 2. 10. 2004 v německém Dűsseldorfu. Ve stejnou dobu (od 30. 9. do 2. 10.) bude uváděna choreografie Aigues Mortes Věry Ondrašíkové na prestižním evropském Biennale de la danse de Lyon. Tímto výčet zdaleka nekončí, 18. a 19. října bude vystupovat na izraelském festivalu DANCEUROPA Kristýna Celbová, na festivalu Euro-scene v Lipsku bude 12. a 13. 11. uveden český triptych Noční můra Petry Hauerové, Aigues Mortes Věry Ondrašíkové a Nevěsty Cháronovy Kristyny Celbové. Tato hostování probíhají díky spolupráci těchto umělců s Tancem Praha a divadlem Ponec.

Mezinárodní veletrh Tanzmesse, který probíhá od 29. září do 2. října v Dűsseldorfu, je jedinou akcí svého druhu a rozsahu v Evropě. Tanzmesse dává unikátní prostor pro vytvoření nových kontaktů mezi umělci, organizátory a promotéry a zároveň nabízí bohaty umělecky program. Letošního ročníku se zúčastní více než 190 vystavovatelů nejméně ze 40 zemí světa. Poprvé ve své historii zaznamenává Tanzmesse enormní účast ze zemí střední a východní Evropy, Česká republika se zde představuje poprvé. Veletrh nepatří pouze Evropě, přijíždí na něj i zástupci dalších kontinentů, např. Jižní Ameriky a Afriky. Součástí Tanzmesse jsou i tzv. showcases (živě uváděné ukázky z děl), v rámci kterých se představí na 33 souborů, které byly vybrány odbornou porotou. Veletrh nemá žánrové omezení, je zde prezentována moderna, ale také klasický balet či folklór.

Letošního ročníku se poprvé zúčastní i Česká republika, jejím zástupcem je s podporou Hlavního města Prahy a Divadelního ústavu občanské sdružení Tanec Praha. Pro tento účel byly vytvořeny zvláštní propagační materiály vybraných děl a osobností, nejen z divadla PONEC.

Tanec Praha je členem celé řady mezinárodních organizací a sítí. Jeho ředitelka Yvona Kreuzmannová si u akcí tohoto typu velice váží možnosti sledovat zahraničními trendy, shlédnout pestrou nabídku představení živě i na videu a především navázat a prohloubit osobní kontakty.

Hlavním cílem mezinárodního veletrhu Tanzmesse není jen zprostředkovat setkání co nejvíce profesionálních tanečníků, souborů a tanečních odborníků ve výstavních stáncích, ale podpořit vznik dlouhodobých vazeb mezi vystavovateli a návštěvníky a rozšířit tak profesionální síť na poli tance.

Více informací na www.tanzmesse-nrw.com

(06.10.2004) ZDROJ: Divadelní ústav
ProCulture

  © 2003-2023 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2023 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.