Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Future City Jobs
Creative Cities
Symposium Ostrava
Future City Game
Koncepce umění
Konference EU
Domů ArtsInfoPerforming arts
TechSoup

Divadelní projekt Adély Stodolové (nar. 1978)

Připravuje se turné v Jižní Americe a několik představení v Praze.

PRAHA – Grand Premio neboli hlavní cenu mezinárodního divadelního festivalu Fiesta ve Venezuele obdržel projekt mladé choreografky, tanečnice a herečky Adély Stodolové Všechna jediná. České představení uspělo v konkurenci 21 projektů z 15 zemí světa, získalo pozvání na další významné festivaly, připravuje turné v Jižní Americe a samozřejmě bude opět k vidění také v České republice.

Ocenění projektu Všechna jediná na festivalu Fiesta, který se konal v hlavním městě Venezuely - Caracas od 4. do 14. prosince, završilo roční úspěšné inscenování tohoto díla. Projekt získal Cenu publika na festivalu Česká taneční platforma, na mezinárodním festivalu Zdarzenia v Polsku byla projektu udělena Grand Prix jednohlasným rozhodnutím poroty; a dále choreografka Adéla Stodolová převzala za tento projekt Cenu Divadelních novin a společnosti Sazka za počin sezóny 2002/2003 v kategorii alternativa. Divadelní projekt Všechna jediná, ve kterém Stodolová využívá techniky současného tance, moderního mimu a který je doprovázen živou hudbou violoncellistky Anny Bubníkové a kytaristy Pavola Smolárika, se stal, nejen ve své kategorii, pravděpodobně nejúspěšnějším českým divadelním projektem roku 2003.

„Přála bych každému divadelníkovi hrát pro venezuelské publikum“, říká autorka projektu Adéla Stodolová. „Diváci se od začátku představení stali jeho součástí a reagovali na každý detail. Byl to pro mne silný zážitek!“, dodává Stodolová. Díky úspěchu nejen mezi laickým publikem, ale také mezi odbornou porotou byl projekt Všechna jediná pozván k několika představením na festivaly v Chile a Argentině. „Zároveň také připravujeme turné po Venezuele na léto 2004, kde bychom měli sehrát až 20 představení“, prozrazuje producent projektu Jiří Weberschinke z agentury W Productions. „Koncept turné bude netradiční. Plánujeme totiž spolupráci také s místními umělci, kteří budou zajišťovat doprovodný program“, naznačuje rozsah celého turné Weberschinke. „Cílem turné je především navázat dlouhodobé kulturní vztahy a vytvořit podmínky pro prezentaci dalších kvalitních českých projektů Jižní Americe a v následujících letech by se některé zajímavé jihoamerické umělecké projekty měli objevit také v České republice“, slibuje Weberschinke.

Projekt Všechna jediná nebude v tomto pouze cestovat po zahraničních divadelních scénách, které by nebylo možné bez podpory Ministerstva kultury, Ministerstva zahraničí – Odboru kulturních a krajanských vztahů a letecké společnosti Alitalia. Připravuje se také několik představení na konci února v divadle Alfréd ve dvoře v Praze, kde se také před rokem uskutečnila premiéra. Na jaře by se měl projekt Všechna jediná objevit i na mimopražských jevištích.

Adélu Stodolovou, absolventku pražské HAMU – Katedry nonverbálního a komediálního divadla, mohou diváci spatřit také v divadle Komedie v inscenaci Lidumor aneb má játra beze smyslu v režii Dušana Pařízka, ve Studiu Ypsilon v autorském projektu 1203 aneb není mi smutno v režii Jiřího Havelky. Spolupracuje v Národním divadle jako asistentka choreografie v připravované opeře Výlety Páně Broučkovi v režii Jiřího Nekvasila.

A před odjezdem na letní turné do Venezuely, Chile a Argentiny představí pražskému publiku svůj nový projekt, který bude mít premiéru koncem června opět v divadle Alfréd ve dvoře.


CO? Adéla Stodolová: Všechna jediná
KDY? 24.-26. února 2004
KDE? Divadlo Alfréd ve dvoře
Info www.alfredvedvore.cz

Adéla Stodolová: Všechna jediná
koncept, choreografie a tanec: Adéla Stodolová
light design, projekce: Vladimír Němeček
hudba: Anna Bubníková (violoncello), Pavol Smolárik (kytara)
dramaturgie: Jiří Laštovka
kostýmy: Ludmila Stodolová
scéna: René Dubovský
produkce: W Productions - Jiří Weberschinke
premiéra: 27.listopadu 2002 v divadle Alfréd ve dvoře
za podpory: Nadace Open Society Fund Praha
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
KONTAKT:
W Productions
Jiří Weberschinke
Dobšická 1810/33
193 00 Praha 9
e-mail: jiri.weberschinke@centrum.cz, mobil: +420-777 235 936

(08.01.2004)
ProCulture

  © 2003-2021 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2021 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.