Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Konference EU
Creative Cities
Koncepce umění
Symposium Ostrava
Future City Jobs
Future City Game
Domů ArtsInfoPerforming artsFestivaly, představení
TechSoup

10. ročník mezinárodního divadelního festivalu „4 + 4 dny v pohybu“

10. ročník festivalu 4+4 dny v pohybu, zaměřený na divadelní, taneční a hudební alternativu se koná v termínu 18. - 25. května 2005, tentokrát v exkluzivním prostředí pražské ZOO a na zimním stadionu HC Hvězda.

18. – 19. 5. Site-specific projekt v pražské ZOO
20. – 25. 5. divadlo, tanec a koncerty na zimním stadionu HC Hvězda

V pražské Zoo proběhne 18. a 19. května unikátní site-specific projekt 50 českých performerů a výtvarníků mezi 3829 zvířaty s názvem AniKočkaAniPes. Projekt byl inspirován nedávno zachycenými projevy společného nočního života zvířat a umělců. Kam na víkend, když žijete ve šťastné sloní domácnosti? Jakou sedací soupravu si do obývacího pokoje vybírá lachtan? Víme, jak tráví volný čas želvy po pracovní době? V průběhu večera budou mít diváci jedinečnou příležitost spatřit zvláštní projevy symbiózy a skryté asimilace ohroženého druhu „Homo Performerus“ s faunou a florou v lokalitě trojského údolí. Nenechte si ujít ojedinělou interaktivní divadelní cestu ztichlou zoologickou zahradou!

Pozor! Počet míst na jednotlivé prohlídky v ZOO je omezen! Vstup na akci také přes rezervaci! Začátky představení a rezervační formulář najdete na www.ctyridny.cz/zoo nebo na tel: 777/271197.

Festival pokračuje od 20. do 25. května na zimním stadionu HC Hvězda v Praze 6 Vokovicích. Netradiční prostory a pestrost žánrů už podesáté, nejrůznější podoby tance, divadla a hudby. Letos tak bude možné v jednom večeru zhlédnout např. scénické zpracování Monteverdiho opery, beatboxery a tanečníky breakdance a bubeníky s obřími bubny a africkými rytmy. Jiný večer spojí intimní choreografii brazilského tanečního souboru a představení inspirované krvavými romány a filmovými horory. Francouzské a islandské sólo oddělí videoinstalace zobrazující život v dnes už neexistující čtvrti kolumbijské Bogoty, latinská Amerika v kontrastu se severní Evropou.

Výstava relikvií z předcházejících devíti ročníků festivalu, nevšední bar na buly a netradiční hokejové zápasy.

Kontakt: Čtyři dny, Divadelní ústav, tel.: 224 809 125,116; e-mail: ctyridny@login.cz

Podrobný program a mnoho dalších informací najdete na www.ctyridny.cz

Předprodej vstupenek do ZOO a na HC Hvězda Praha od 9. května: pokladna Divadla v Celetné, Celetná 17, Praha 1, tel. 222 326 843, po-pá 11-19.30 h, so a ne 12-19.30 h.

Vstupné dospělí 250,- Kč, snížené (studenti, důchodci, ZTP) 150,- Kč
Vstupenka platí na celý večerní program

Spolupořadatelé:
hlavní město Praha, HC Hvězda, ZOO Praha, Vysoká škola umělecko-průmyslová v Praze

Podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury, Městská část Praha 7, Městská část Praha 6, Royal Netherlands Embassy, Goethe Institut, Institut Français de Prague, Divadelní ústav Praha, mamapapa, Jednotka/Unit

Mediální partneři: Přehled kulturních pořadů v Praze, Taneční zóna, Radio 1, Český rozhlas 3 - Vltava, České noviny.cz, Prague TV

(12.05.2005)
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2023 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2023 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.