Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Future City Game
Konference EU
Creative Cities
Koncepce umění
Future City Jobs
Symposium Ostrava
Domů ArtsInfoPerforming artsFestivaly, představení
TechSoup

Akademia Teatralna poprvé v Praze!

První návštěva z loutkářské katedry polské Akademie Teatralne z Bialegostoku v Praze se uskuteční ve dnech 26.-28. 2. 2005. Studenti představí pražskému publiku dvě své inscenace v rámci třetího ročníku Přehlídky sólové tvorby pro děti.

Přehlídka se uskuteční za finanční podpory International Visegrad Fund a městské části Praha 7 ve dnech 19.-20.2. a 26.-27.2. 2005 ve Vikadle a v Kulturním domě Vltavská

Pořadatelé letos oslovili vedle českých a slovenských divadel i loutkářskou katedru polské Akademie Teatralne Alexandera Zelwerowica z Bialegostoku. Z klauzurních představení katedry byly vybrány dvě inscenace, které se odehrají ve Vikadle, Bořivojova 86, Praha 3, ve dnech 26.-27. 2. 2005.

Studenti v Praze představí Ionescovy Židle a pohádku pro malé a velké děti, která se jmenuje Emil a Matěj. Je to příběh červíka Matěje a jeho člověčího zachránce a později přítele Emila. (Pod názvem Červík Matyáš odehrál v roce 2001 tentýž příběh János Bán v Maďarském kulturním středisku.)

Studenti přijedou v doprovodu profesorky Muszynské a prorektora dr. Marka Waszkiela.

Třetího ročníku Přehlídky sólové tvorby pro děti se dále zúčastní Bábkové divadlo Na rázcestí z Banské Bystrice, Studio Bibiana z Bratislavy, Adéla Kratochvílová z Brna, Hana Voříšková z Chocně, Václav Strasser a Milan Forman z Prahy, Pavlína Kordová z Liberce, Jiří Polehňa z Hradce Králové a Jaroslav Ipser z Turnova.

Součástí Přehlídky bude dílna bramborového divadla, staré loutkářské techniky, kterou banskobystrické Bábkové divadlo Na rázcestí opět připomíná současnému publiku, a dílna žonglování, kterou povede Adéla Kratochvílová z Brna.

Více na: http://www.divadlo.cz/xaver/3rocnik.htm

(17.02.2005)
ProCulture

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.