Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Konference EU
Creative Cities
Symposium Ostrava
Future City Game
Koncepce umění
Future City Jobs
Domů ArtsInfoPerforming artsFestivaly, představení
TechSoup

Divadlo Archa uvádí BL!NDMAN ELECTR!C

22. února 2004 ve 20.00, Divadlo Archa
Po čtyřech letech se do Divadla Archa vrací proslulý belgický saxofonový kvartet, tentokrát se skladbami, ve kterých je živý zvuk saxofonů obohacen nejrůznějšími elektronickými úpravami.

Program:
Steve Reich: New York Counterpoint, Heiner Goebbels: Stadt Land Fluss, Jonathan Harvey: Ricercare una melodia, Eric Sleichim: Storm at Low Tide, Jacob Ter Veldhuis: Grab It, Eric Sleichim: Lié-Délié

Skladatel a saxofonista Eric Sleichim založil BL!NDMAN v roce 1988. Jméno souboru se vztahuje k názvu časopisu “The Blindman” Marcela Duchampa, který byl založen na dadaistickém představě slepého muže, který provádí návštěvníky výstavou a zároveň komentuje vystavená výtvarná díla. Podobně se Eric Sleichim zajímá o to, jak převést výtvarné koncepty do hudebního jazyka. Tato snaha ho přivedla ke komponování hudby pro multimediální projekty, výstavy, taneční a divadelní představení, či živý doprovod filmů. BL!NDMAN se od svého založení vypracoval na jeden z nejlepších komorních hudebních ansámblů. Spolupracoval, nahrával a vystupoval s mezinárodně proslulými umělci a soubory jako např. Jan Fabre, William Forsythe, Amanda Miller, Ulrike Gabriel, Ictus ensemble, Heiner Goebbels, Rosas, Transparant, Steve Lacy, Gerry Hemmingway apod. BL!NDMAN nahrál několik CD, z nichž světově nejprodávanější je BL!NDMAN plays Bach. Je proslulý zkoumáním rané polyfonické hudby. Tyto projekty jsou založeny na přesvědčení, že saxofon je nástroj, který se dostává nejblíže k lidskému hlasu, a že se dá využít mnoha, i neočekávanými, způsoby.

Více informací: http://www.archatheatre.cz/main.php?s1=program&id=112
Hudební ukázky: http://www.archatheatre.cz/main.php?s1=program&id=112&aid=59


Rezervace vstupenek: Divadlo Archa, Na Poříčí 26, Praha 1, tel.: 221 716 333 nebo e-mail: ticket@archatheatre.cz nebo na http://www.archatheatre.cz/rezervace.

Koncert je součástí nabídky RAS/ART - členského klubu Divadla Archa ve spolupráci s Galerií Rudolfinum. Více informací a přihlášky: www.rasart.cz

Divadlo Archa, o. p. s. je podporováno grantem hl. m. Praha.

(17.02.2004)
ProCulture

  © 2003-2023 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2023 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.