Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Symposium Ostrava
Konference EU
Koncepce umění
Future City Jobs
Creative Cities
Future City Game
Domů ArtsInfoPerforming artsFestivaly, představení
TechSoup

Gary Hill: Multimediální představení “Mind on the Line”

Obrázek k článku Gary Hill: Multimediální představení “Mind on the Line”

ŠKOLSKÁ 28 - komunikační prostor a Linhartova společnost, o.p.s. uvádějí 10. prosince v 19:30 hod multimediální představení “Mind on the Line”.
Gary Hill, George Quasha, Charles Stein, Aaron Miller, Dorota Czerner

“Mind on the Line” kombinuje video sekvence a animace Garyho Hilla video/audio/textové konstrukce George Quashy a Aarona Millera,, které jsou generovány v reálném čase na projekčních plochách. Projekce se prolínají s performancí Garyho Hilla, George Quashy, Charlese Steina, a Doroty Czerner.

Gary Hill patří mezi význačné osobnosti videoartu a multimediální tvorby. Mind on the Line je jeho první prezentace v Praze. Hill se inspiruje problematikou jazyka a vnímání skutečnosti, tématizující jeho instalace použitím textů existenciálních filosofů (Maurice Blanchot, Jacques Derrida, Martin Heidegger, nebo Nietzsche). Jeho dílo v oblasti videa a instalace se stalo součástí programů ve význačných galeriích a muzeích téměř po tři desetiletí (přes 250 výstav, řada katalogů a publikací původních textů, samostatné výstavy například v Guggenheim Museum (New York), Stedelijk Museum (Amsterdam), Hirshhorn Museum (Washington, D.C.), MoMA (New York), Centre Georges Pompidou (Paris), Kunsthalle (Vienna), atd. Tento rok dostal Hill prestižní cenu MacArthur Fellowship.

Básníci/intermediální umělci, vydavatelé George Quasha a Charles Stein vystupovali s Gary Hillem a spolupracovali s ním na mnoha “jednokanálových videích” i video-instalacích, (vedle autorství řady článků v katalozích a publikacích). Věnují se mluvené poezii a jsou autory “hyper-fonického” jazyka, včetně Steinovy “sólové” interakce s básnířkou Dorotou Czerner a s jejím “překladem” do polštiny. Quashova práce “autogenerujícího se ” uměleckého díla“ obsahující žánry videa, poezie, sochařství, kresby, a perkusí je součástí představení. Aaron Miller se zabývá tvorbou intermediálních představení a instalací, pracoval s Gary Hillem v poslední době na několika realizacích; jeho videoart byl vystaven v řadě galeriích po celém světě.

Leitmotivem představení, (které vzniklo jako kolektivní tvar) je neustálý posun/přesun “centra pozornosti”, kladoucí před náš “smysl pro realitu” permanentní otazník. Hra probíhá mezi událostmi vnímanými v “reálném čase” (promítanými zároveň na plátno) a “identickými” nebo podobnými ději, které byly přednatočeny a jsou následně prezentovány jako text, animace a video.Tyto “prahové formy objektu” způsobují pocit posunu prožívání času a relativizují vnímání “přítomnosti”: co probíhá opravdu “zde” a “teď”, je to protiklad toho, co se zdá být projekcí lidského myšlení a percepčního aparátu. Záhadná a složitá povaha vjemu objektu (i nás samých) je zde zpřítomněna prostřednictvím komplexního a mnohovrstevnatého pletiva a prostupování přednatočených materiálů a živého pohybu performance. Každá sekvence se stává impulzem k propojení vjemu skutečnosti “do linie” a stává se zároveň položenou otázkou po “lineárnosti” lidského vnímání. Co tvoří tuto hranici a kde je linie, dělící nás od věcí a od “těch ostatních”? (Dorota Czerner)

Pražské představení “Mind on the Line” ve Školská 28 - Komunikačním prostoru je umožněno díky grantu nadace Trust for Mutual Understanding a je organizováno ve spolupráci s Filmovou a televizní fakultou AMU. Diskuze a výběr z díla Garyho Hilla budou prezentovány den před představením na FAMU dne 9. prosince v projekční místnosti U1 od 19.30 hod. za přítomnosti hostů (Gary Hill, George Quasha, Charles Stein, Aaron Miller, Dorota Czerner). Program: Mediations (towards a remake of Soundings), 1979 / 1986, Video (color, stereo sound) / 4m17 s/, Site Recite (a prologue), 1989, Video (color, stereo sound) / Wideo (color, stereo sound), /4 m/, Why Do Things Get in a Muddle? (Come on Petunia), 1984 Video (color, stereo sound) / 32 m/, Full Circle, 1978 Video (color, sound), / 3 m 25 s/, Happenstance (part one of many parts), 1982 – 83, Video (black-and-white, stereo sound) / 6 m 30 s, Around & About, 1980, Video (color, sound) / 4 m 45 s/, Incidence of Catastrophe, 1987 – 88, Video (color, stereo sound) , 43 m 51 s/

Rezervace vstupenek na představení “Mind on the Line” ve Školská 28 - Komunikačním prostoru nutná na tel.: (+420)731 150 179.

Více informací:
Dana Recmanová
Školská 28 - Komunikační prostor
Školská 28, 110 00 Praha 1
dana@skolska28.cz
tel.: 296 325 066, 731 150 179
www.skolska28.cz

Školská 29 - Komunikační prostor je provozován Linhartovou společností ve spolupráci s Linhartovou nadací, za podpory hl. města Prahy

Gary Hill do České republiky přijíždí z polského turné, kde mj. bude oceněn čestným doktorátem Akademie umění v Poznani:

Gary Hill in Poland
mind on the line

On the invitation of WRO Center for Media Art from Wroclaw Gary Hill is visiting Poland in the beginning of December. We are going to present the new performative work mind on the line, created by long time collaborators Gary Hill, George Quasha and Charles Stein, accompanied, on this occasion, by a young video-artist Aaron Miller and Wroclaw born poet Dorota Czerner. The performance is going to emerge on-site in Wroclaw out of new and pre-recorded visual, textual and audial elements during a process of workshops and will be premiered in the baroque building of The Ossolinski National Institute on December 4, 2004.


Hill has concieved an extensive program of his video works called Personal Anthology, which will be screened in Wroc1aw on December 1-2, 2004.

After its premiere mind on the line will be shown in Lodz (5.12.) and Poznan (7.12.) where on December 8, 2004 Gary Hill receives the honorary doctorate of Academy of Fine Arts in Poznan, Department of Multimedia Communication.


In recognition of Hill's achievements for development of this domain of art, the Senate of Academy awarded the artist the title of doctor honoris causa. He will be the first international artist, honoured with this title by Poznanian Academy.

2004 Poland Tour

Wroclaw

The Ossolinski National Institute, Szewska St. 37

1-2.12.2004, 7 PM; A PERSONAL ANTHOLOGY. Gary Hill Video works
2-3.12.2004, 4-6 PM; WORKSHOP
4.12.2004, 7 PM; MIND ON THE LINE

Lodz

Theatre 77, Zachodnia St. 54/56
5.12.2004, 9 PM; MIND ON THE LINE

Poznan

U Jezuitów Gallery, DominikaYska St. 8
7.12.2004, 6 PM; MIND ON THE LINE
8.12.2004, 5 PM; Ceremony of bestowing the honorary degree of doctor honoris
causa to Gary Hill


The project is produced and co-ordinated by WRO Center for Media Art, Wroclaw, Institute for Publishing Arts, Inc, Barrytown; co-organized by Academy of Fine Arts, Poznan, Theatre 77 Lodz and supported by Trust for Mutual Understanding, New York, City Council of Wroclaw, City Council of Lodz, The General US Consulate in Krakow, Vox Artis Foundation, PLL LOT S.A., EuroContact-Poland Sp. z o. o.

WRO Center for Media Art
http://wrocenter.pl

(25.11.2004) ZDROJ: Školská 28
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2022 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2022 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.