Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Koncepce umění
Konference EU
Future City Game
Symposium Ostrava
Future City Jobs
Creative Cities
Domů ArtsInfoPerforming artsFestivaly, představení
TechSoup

Islandská performerka Stefanía Thors v Paláci Akropolis

Obrázek k článku Islandská performerka Stefanía Thors v Paláci Akropolis

Obnovená premiéra sólového představení islandské performerky Stefaníe Thors „Comparatively peaceful existence / Poměrně klidná bytost“, které získalo ocenění „Projekt roku 2003“ udělované divadelním festivalem …příští vlna / next wave…, se uskuteční 11. dubna od 19:30 hod v Paláci Akropolis. Představení je založeno na interakci pohybu, video-artu, live kamer, projekcí, světla, zvuku a prostoru.

Stefaníe Thors - „Comparatively peaceful existence / Poměrně klidná bytost“

Pohybově-multimediální projekt s podtitulem pohybový video SMS experiment se prostřednictvím nových postupů zabývá otázkou, kolik prostoru potřebuje současná žena pro svůj život. Odpovědi na tyto otázky hledá Stefanía Thors v SMS zprávách, které dostala během jednoho roku, a v textech, které sama napsala nebo si vypůjčila od Lewise Carrolla.

Thors tak představením prochází jako novodobá Alenka říší divů, jež je konfrontována se zažitými představami společnosti. Jednou z nich je například očekávání, že by se do svých třiceti let měla vdát, protože potom už prý nikoho nenajde. Alenka tedy musí občas udělat i to, co se od ní očekává; občas je svobodná a občas také vdaná.

Stefanía Thors (1971) se narodila v Reykjavíku na Islandu. Vystudovala pražskou DAMU, absolvovala mnoho pohybových workshopů. Od roku 1996 žije v Praze a zabývá se především pohybovými, vizuálními a multimediálními divadelními experimenty. Účinkovala mimo jiné v představeních Divnosti, Život člověka, Uno, duo, tre, stella, Laufey, Žena, 7 let štěstí, Jeden/One, What? a Mezzo. V roce 2002 se podílela na interaktivní herní videoinstalaci Desert Rain britské Blast Theory. Natáčí, režíruje a stříhá hrané i dokumentární filmy.

Představení vzniklo za laskavé podpory Ministerstva kultury ČR, Nadace Open Society Fund Praha, Divadla Archa, firmy Metrostav a Perspex a kadeřnictví Tony&Guy

Více informací na www.palacakropolis.cz a na www.warera.net

(07.04.2005)
ProCulture

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.