Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Creative Cities
Future City Jobs
Symposium Ostrava
Konference EU
Future City Game
Koncepce umění
Domů ArtsInfoPerforming artsFestivaly, představení
TechSoup

Minifestival sociálního divadla

NOD.Roxy pořádá Minifestival sociálního divadla: ROZKOŠ BEZ RIZIKA + STUDIO JEŽEK A ČÍŽEK
18. -19. 2. 2004 v NOD.Roxy, Dlouhá 33, I.patro

ROZKOŠ BEZ RIZIKA: "A CO VŠICHNI TI MUŽI"

Středa 18.2. 20:00 hod v NOD.Roxy, Dlouhá 33, I.patro

Představení divadelního souboru sexuálních pracovnic, sociálních pracovnic a přátel sdružení Rozkoš bez rizika. Didaktická feérie s chórem a tanci.

    

STUDIO JEŽEK A ČÍŽEK: "ZVÍŘÁTKA A PETROUŠTÍ"

Čtvrtek 19.2. 20:00 hod v NOD.Roxy, Dlouhá 33, I.patro

PREMIÉRA!

Nové představení divadla pražských bezdomovců.
Příběh o zkrachovalém farmáři a zvířátkách, která se vydají pryč do lesa,je alegorickým podobenstvím o situaci protagonistů příběhu, pražských lidí bez přístřeší.

Režie: Jakub Balabán

http://www.divadlo.cz/jezekacizek/

(Název je odvozen od časopisů pro děti, ve kterých jediných mohl ruský spisovatel D.I. Charms ve třicátých letech publikovat)

Divadlo Ježek a Čížek zniklo jako divadlo pro lidi bez přístřeší, původně klientů projektu street paper Nový Prostor. Postupem času si do divadla našla cestu bezmála stovka lidí ocitnuvších se nějakým způsobem v tísnivé situaci. Spontánně začali přicházet nejen lidé z ulice, ale i studenti, umělci, sociální pracovníci. Divadlo začalo zcela pravidelně vystupovat na veřejnosti. Po slavné inscenaci D. I. Charmse a L. Dohnala: "Jakou barvu má nic?" následovala inscenace J.A. Pitínského "Betlém, aneb převeliké klanění sotva narozenému jezuleti" a inscenace E.A. Longena, E.E. Kische a J. Haška "Z Karlína do Bratislavy parníkem Lanna 8 za 365 dní." Divadelní společenství se dále podílí na akcích: divadelní improvizace, otevřené zkoušky, prezentace nových autorů, masopustní průvod, účast na českých i zahraničních workshopech a konferencích aj. O divadle bylo natočeno několik krátkých filmů. Posledním je film M. Marečka "Domov můj..." o výjezdu divadla do povodněmi zasažených oblastí (projekt Lidé bez domova pro lidi bez domova).

Může přijít kdokoli a kdykoli. Kritériem je touha tvořit a hrát si. Respektujeme i jedince s výraznou negativní energií, s výraznou pozitivní energií, prokleté básníky, tuláky, věčné studenty, outsidery, dosud nerozpoznané talenty s pronikavou genialitou, fluktulanty, smolaře, kurtizány, šťastlivce, intelektuály, blahoslavené chudé duchem, stejně jako bohaté duchem, jedince obdařené aurou, postižené grafomanií, exhibicionisty, simulanty, chronické lháře, barony Prášily, epileptiky, gotické typy, hypochondry, Chlestakovy...

Kdo něco zažívá a přilepují se na něho životní příběhy je vítán.

(18.02.2004)
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2023 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2023 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.