Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Konference EU
Symposium Ostrava
Koncepce umění
Creative Cities
Future City Game
Future City Jobs
Domů ArtsInfoPerforming artsFestivaly, představení
TechSoup

Pozdní snídaně s Rafaelem Spregelburdem

Divadelní ústav si Vás dovoluje pozvat na pozdní snídani s argentinským dramatikem, hercem a režisérem Rafaelem Spregelburdem, která se koná, v pátek 30. ledna v 11:00 v Malém sále Divadelního ústavu, Celetná 17, Praha 1.

Setkání bude epilogem za scénickým čtením hry Argentinský okamžik, a její autor Rafael Spregelburd podá zprávu o aktuálním argentinském divadle neformální přednáškou „Katastrofické divadlo: vykloubená Argentina“.

Tlumočení zajištěno

Rafael Spregelburd (*1970 , Buenos Aires) - je dramatikem, hercem i režisérem. Jeho dílo je projevem zvláštního fenoménu současné argentinské dramatiky jako hybridního, míšeneckého a polemického divadla. Jeho dramatické dílo, které doposud zahrnuje téměř dvacet titulů, bylo přeloženo do mnoha jazyků, včetně češtiny. Společně s Andreou Garrote založil soubor EL PATRÓN VÁZQUEZ, s nímž se jako herec, režisér a tutor workshopů zúčastnil různých světových festivalů a setkání. Jako hostující dramatik divadla Royal Court Theatre v Londýně a jako rezidentní autor divadla Deutsches Schauspielhaus v Hamburku napsal pro tato divadla i svou poslední hru “Hloupost”, za kterou právě převzal cenu Tirso de Moliny v Madridu. Tato hra bude dále v sezóně 2004 inscenována v Schaubühne Berlín.

V rámci kulturních studií přednášel mimo jiné na Univerzitě Buenos Aires, Univerzitě Antioquia (Medellín), v Casa de América v Madridu, v CAT v Seville a na Univerzitě UNAM v Mexiku.

(26.01.2004)
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2023 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2023 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.