Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Future City Game
Koncepce umění
Future City Jobs
Symposium Ostrava
Konference EU
Creative Cities
Domů ArtsInfoPerforming artsFestivaly, představení
TechSoup

Premiéra tanečně divadelního horroru Krvavý Kabinet doktora Schrecka

Ve dnech 13. , 14. a 15. ledna uvádí THEART OUT / ADRIATIK / ve spolupráci s Oblastním muzeem v Chomutově světovou premiéru pohybově hororového projektu Krvavý kabinet doktora Schrecka / Dr. Schreck Klinik - Das Blutig Kabinett. Představení je koncipováno přímo do podzemních prostor kostela sv. Kateřiny v Chomutově, kde pro tento „veselý tanečně krvavý masakr s nemrtvými herci a živým orchestrem“ vyrostla zešikmená dvoupatrová scéna. Cílem je přenést diváka se stejnou dávkou opravdové hrůzy a humoru do černobílého světa němých hororových filmů. Do děsuplných, i když dnes groteskních, tak stále živých hrůzostrašných filmových příběhů německé firmy UFA nebo amerických ateliérů UNIVERZAL. 23. února pak tento projekt budeme presentovat v Universálním prostoru NOD v rámci divadelní přehlídky Malá inventura.

Zcela záměrně čerpáme z archaických příběhů H.P. Lovecrafta, krvavých románů, klasických filmových hororů (Black cat, Invisible man, Kabinet dr. Caligariho, Nosferatu, Pride od the Frankenstain, Plan 9 from outer space) i modernějších heroických „vyvražďovaček“ (Evil dead). Jejich jednoduchá schémata a dějová klišé, to jsou hlavní atributy, kterých využíváme. Chceme vzdát hold nesmrtelným hereckým velikánům hrůzostrašných příběhů, jakými byli ve své době hollywoodské stars Béla Lugoschi či Boris Karloff.

Celý projekt je navržen tak, aby byl ve finální podobě co nejvíce nezávislý na divadelním technickém zázemí. Strašidelná dvoupatrová scéna složená ze šikmých ploch, které ještě zvyšují expresivní pohyb herců a tanečníků, je od počátku koncipována na korbu nákladního automobilu. Sklopením korby do vertikální polohy a postavením jednoduchého proscénia vznikne několik jevištních prostorů. Premiréra představení v této podobě se připravuje na květen 2005.

Podrobně informace o projektu lze nalézt na: http://www.theartout.cz/kabinet.htm

Dr. Schreck detail a foto (PDF, 293 kB)

(11.01.2005)
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2023 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2023 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.