Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Future City Game
Symposium Ostrava
Koncepce umění
Creative Cities
Konference EU
Future City Jobs
Domů ArtsInfoPerforming artsFestivaly, představení
TechSoup

ŠUMNÁ MĚSTA - Radovan Lipus a David Vávra

Ostravský Antikvariát Fiducia vás zve na předpremiérové promítání, autogramiádu, diskusi a šumnou procházku: RADOVAN LIPUS A DAVID VÁVRA - ŠUMNÁ MĚSTA.
27.3. 2004 v 18:00.

Předpremiérová projekce nových dílů Šumných měst - Valašska, Benešova a Kroměříže, autogramiáda druhého dílu knihy Šumná města a diskuse za účasti Davida Vávry a Radovana Lipuse. V rámci večera bude možno zakoupit obě knihy, videokazety a šumné mapy.

Součástí večera je ŠUMNÁ PROCHÁZKA MORAVSKOU OSTRAVOU. Kunsthistorik Martin Strakoš z Národního památkového ústavu vás provede nejen po šumných objektech Moravské Ostravy. Sraz bude 27.3. v 16:00 před budovou Nové radnice na Prokešově náměstí.

Připraveno ve spolupráci s knihkupectvím Artforum.


Šumná města
Myšlenka natočit televizní cyklus o zapomenutých a skrytých stavbách architektury 19. a 20. století českých, moravských a slezských měst se zrodila v hlavě ostravského divadelního režiséra Radovana Lipuse někdy na konci milénia. Původně měla být natočená pouze Šumná Ostrava. Na základě nečekaného ohlasu tohoto prvního dílu však celý projekt narostl do vzácného cyklu, který v současné době čítá již 42 natočených dílů. Osm posledních – natočených v roce 2003 teprve čeká na svou televizní premiéru.

Autor projektu, scénárista a režisér Radovan Lipus s Davidem Vávrou, protagonistou „žasnoucího architekta“ a spoluscénáristou cyklu, připravili natáčecí plán v padesáti dvou lokalitách České republiky. Původní koncept dohodnutý s Českou televizí počítal s dokončením a uvedením celého projektu v roce 2004, kde se měla Šumná města v týdenní periodicitě po celý rok objevovat na obrazovce. Nejprve reprízy starších dílů a od září 2004, s počátkem nového školního roku 18 dílů premiérových. 52 zamýšlených dokumentů tak mělo postupně pokrýt z hlediska moderní architektury nejdůležitější města a regiony naší vlasti, s výjimkou hlavního města Prahy. Té měl být posléze věnován samostatný cyklus. V důsledku současných úsporných opatření v ČT hrozí, že velkorysý záměr nebude moci býti naplněn a zůstane neradostným pahýlem.

(22.03.2004)
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2023 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2023 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.