Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Future City Jobs
Creative Cities
Future City Game
Koncepce umění
Konference EU
Symposium Ostrava
Domů ArtsInfoPerforming arts
TechSoup

MOTUS – produkce divadla Alfred ve dvoře vyhrála v rámci festivalu …příští vlna / next wave…ocenění za produkční činnost

Motus o.s. byl oceněn poctou Producentský počin roku za: „podporou uměleckých aktivit začínajících a nezávislých divadelních tvůrců, za koncept scény pro nové divadlo a repertoár Alfreda ve dvoře i premiéry tak hodnotných inscenací, jako je například Mezzo. Uznání se MOTUSu dostalo i za projekt Nová síť, který uvádí nezávislá divadla v regionech.“

Maria Cavina, ředitelka o.s. Motus v pátek 8. října převzala tuto poctu, která má podobu zrcadlové masky, autorem je výtvarník Petr Nikl. Výtvarnému objektu se dostane čestného místa - ve foyer divadla Alfred ve dvoře.

Současné projekty Motus o.s. se dělí na PREMIÉRY – projekty plně v produkci sdružení a NOVÉ PRÁCE – příležitost pro umělce rozvíjet svou práci v kontextu uvedení před diváky, pro diváky je to příležitost nahlédnou do vývoje představení a v rámci diskusí s umělci se aktivně podílet na dalším vývoji představení. Málo známou a do budoucna pravidelně uváděnou kategorií je MOTUS VITAMIN – jde o prezentaci projektů ze zahraničí, případně o mezinárodní koprodukce.

Do kategorie PREMIÉRY patří dlouho očekávaný projekt Adély Stodolové IT’S SO LOVELY, že?.
A. Stodolová navazuje na představení VŠECHNA JEDINÁ, za které získala několik ocenění doma (1.cena Divadelních novin a společnosti Sazka v kategorii alternativa za sezónu 2002/2003) i v zahraničí (Polsko, Venezuela). Tentokrát k autorské spolupráci a na jeviště přizvala dvě hudebnice Ridinu Ahmedovou a Petru Ernyeiovou a na tvorbě zvukových podkladů se podílí hudebník Jan P. Muchow. Premiéra bude 17. listopadu 2004.

Nejnovější NOVÁ PRÁCE představení ACTOR SOLIVAGUS bude uvedena příští týden 19. října. Na tomto projektu autorsky spolupracují: Michaela Stoilova, Halka Třešňáková, Anna Hradilková, Jakub Hradilek.

Dlouhodobý a největší projekt – NOVÁ SÍŤ – vznikl před rokem a byl odstartován přehlídkou projektů pohybového, experimentálního a nonverbálního divadla – MALOU INVENTUROU. Nová síť usiluje o cirkulaci těchto divadelních projektů po všech regionech ČR. 3. ročník přehlídky proběhne 23. – 26. února 2005 v divadle Alfred ve dvoře a NOD.Roxy.

KONCEPT SCÉNY PRO NOVÉ DIVADLO bude brzy rozšířen o nový systém podpory umělců, kteří se budou moci dvakrát ročně ve výběrovém řízení ucházet o residenční prostor pro vznik nových inscenací v divadle Alfred ve dvoře.

(19.10.2004) ZDROJ: Divadlo Alfred ve dvore
ProCulture

  © 2003-2023 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2023 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.