Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Koncepce umění
Konference EU
Creative Cities
Future City Jobs
Symposium Ostrava
Future City Game
Domů ArtsInfoPerforming arts
TechSoup

OISTAT zasedne vyjímečně v Praze, aby podepsal smlouvu o přemístění na Tchaj-wan

2. - 6. června 2005 se v Praze sejde výkonný výbor Mezinárodní organizace scénografů, divadelních architektů a techniků (OISTAT). Hlavním účelem zasedání je podepsání smlouvy o přemístění sekretariátu této organizace na Tchaj-wan. Zasedání bude též příležitostí k předání ceny USITT (United States Institute for Theatre Technology - významná americko-kanadská divadelní asociace) Jarmile Gabrielové, která vedla sekretariát OISTATu od jeho založení v Praze v roce 1968 do roku 1990. 
OISTAT byl v roce 1969 založen v Praze a jeho sekretariát zde pracoval až do roku 1990, kdy se přemístil do Amsterdamu. Praha se stane symbolicky místem výjimečného zasedání, po němž organizace přesídlí na asijský kontinent.

Slavnostní podepsání smlouvy se uskuteční 4. června v Malém sále Divadelního ústavu za přítomnosti prezidenta OISTATu Michaela Ramsaura a tchaj-wanského ministra kultury dr. Chi-Nan Chena. Zasedání bude přítomen ředitel Divadelního ústavu a Pražského Quadriennale Ondřej Černý, prezident tchaj-wanského střediska OISTATu (TATT) Austin Weng, zástupci tchaj-wanského ministerstva kultury a představitelé tchaj-wanského tisku.

Zasedání bude též příležitostí k předání ceny USITT (United States Institute for Theatre Technology - významná americko-kanadská divadelní asociace) Jarmile Gabrielové, která vedla sekretariát OISTATu od jeho založení v roce 1968 do roku 1990. Toto významné ocenění za celoživotní přínos v oboru performing arts, získala Jarmila Gabrielová především díky dlouholetému a neúnavnému působení v oblasti mezinárodní vztahů, které udržovala a rozvíjela s celým světem v době komunismu ať už v rámci OISTATu, či při přípravách mezinárodní výstavy Pražské Quadriennale. "Jarmila nás všechny spojila. Propojovala různé pracovní komise OISTATu s exekutivou OISTAT a hostiteli v četných zemích pořádajícími různá setkání; propojovala i nejrůznější umělecké obory zastoupené v komisích. Dokázala udržet komunikaci v rozděleném světě a činila tak s obdivuhodnou elegancí," prohlásil Joel E. Rubin, bývalý prezident USITT a prezident OISTAT při ceremoniálu udílení ceny v březnu v kanadském Torontu.

Toto významné ocenění bylo v minulosti uděleno např. hudebnímu skladateli Philipu Glassovi, filmové a divadelní režisérce Julii Taymorové, či přední mu českému scénografovi Josefu Svobodovi.

Zdroj: Jana Návratová, public relations Divadelní ústav, tel.: 603 823 735
(04.06.2005) ZDROJ: Divadelní ústav
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2021 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2021 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.