Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Creative Cities
Future City Game
Future City Jobs
Symposium Ostrava
Koncepce umění
Konference EU
Domů ArtsInfo
TechSoup

Revolver Revue oznamuje: časopis završil 20 let své existence a právě vychází 58. číslo!

Obrázek k článku Revolver Revue oznamuje: časopis završil 20 let své existence a právě vychází 58. číslo!

V koncepci a podobě Revolver Revue č. 58 lze nalézt leccos nového, především couleur, soustřeďující kritiky, úvahy a glosy věnované aktuálním kulturním událostem a jevům.

Rozsáhlejší stati a eseje budou vycházet na stránkách předcouleurových: tentokrát je to především Jazyk paradoxu Cleantha Brookse s komentářem Petra Onufera.

Podstatný prostor je jako obvykle věnován umělecké tvorbě, zejména literatuře a výtvarnému umění, a to nejen ve stálé rubrice Nové práce.

V samostatných blocích otiskujeme třeba básně Evy Pelánové, další pokračování prózy Pavla Petra, nebo "anglické povídky" Milady Součkové, jež svým textem provází Kristián Suda. Viktor Kolář uvádí fotografa Štěpána Hona, Viktor Karlík a Karel Cudlín jsou podepsáni pod projektem Ateliéry, v němž postupně přiblíží místa, kde vznikají díla vybraných výtvarníků - prvním z nich je Ivan Sobotka.

Další část RR 58 se týká divadla: Vladimir Sorokin je autorem hry Dostojevskij - trip, kterou přeložila Jana Kleňhová a o níž pojednává Tomáš Glanc, s režisérem Janem Bornou pořídila RR interview Karola Štěpánová.

Designu se věnuje úvaha Karla Halouna o práci Stefana Sagmeistera, rubrika Z dílen grafiků, tentokrát přibližující práci Petra Babáka, a příspěvek Zdeňka Lukeše, který slovem provází fotografie, dokumentující Krásu pražských prvorepublikových portálů. Najdete tu i mnohé další - například koláž textů a pramenů inspirovanou sedmdesátými pátými narozeninami básníka Zbyňka Hejdy.

K dostání ve vybraných knihkupectvích, cena 196 Kč.

S výraznou slevou přímo v redakci RR nebo poštou: 148 Kč zašlete složenkou na adresu RR, ve "zprávě pro příjemce" uveďte "RR 58".

Revolver Revue, Jindřišská 5, Praha 1, 110 00, tel. 222 245 801

(31.03.2005)
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2023 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2023 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.