Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Future City Game
Symposium Ostrava
Creative Cities
Koncepce umění
Konference EU
Future City Jobs
Domů ArtsInfoTexty, literatura
TechSoup

Ceny Nadace Český literární fond uděleny

Nadace Český literární fond udělovala 8. června v Míčovně Pražského hradu své výroční ceny za minulý rok. Kromě toho přiřkla mimořádnou cenu za zásluhy o českou literaturu literárnímu historikovi a teatrologovi Vladimíru Justlovi, oceněna byla kniha rozhovorů Daniela a Jiřího Reynka a Aleše Palána, režie Jana Nebeského hry Ernsta Jandla Z cizozy, a David Jařab za námět, scénář a režii filmu Vaterland - Lovecký deník.

Nadace Český literární fond udělovala 8. června v Míčovně Pražského hradu své výroční ceny za minulý rok. Kromě toho přiřkla mimořádnou cenu za zásluhy o českou literaturu literárnímu historikovi a teatrologovi Vladimíru Justlovi.

Justlovi, který letos v říjnu oslaví 77. narozeniny, předal v pondělí za celoživotní dílo a za dlouholeté a systematické šíření dobrého jména české kultury ministr kultury Pavel Dostál medaili Artis Bohemia Amicis (Přátelé českého umění).

V kategorii česká literatura nadace ocenila Daniela a Jiřího Reynkovy a Aleše Palána za knihu rozhovorů Kdo chodí tmami, kterou vydalo nakladatelství Torst. Synové Bohuslava Reynka v ní vzpomínají na svého otce a na jeho známou grafickou tvorbu.

V kategorii vědecká a odborná literatura dostali cenu Jan H. Bernard a Jaroslav Hyršl za knižní práci Minerals and their Localities, kterou vydalo nakladatelství Granit. Z divadelní a rozhlasové tvorby nadace ocenila Jana Nebeského za režii hry Ernsta Jandla Z cizoty, kterou uvádí pražské Divadlo Na zábradlí.

V kategorii filmová a televizní tvorba si cenu odnesl David Jařab za námět, scénář a režii filmu Vaterland - Lovecký deník. Porota cenu udělila s přihlédnutím ke kameře Marka Jíchy. Film vznikl v koprodukci České televize a společnosti Cineart.

Tento snímek byl před časem oceněn rovněž Českým lvem za výtvarný počin a reprezentuje Českou republiku na řadě zahraničních festivalů. V červnu se účastní festivalu ve španělské Valencii a v červenci mezinárodního filmového festivalu ve francouzském La Rochelle.

Nadace ještě udělila cenu za propagaci knižní kultury Haně Hanáčkové a Miroslavě Čápové z Knihovny B. B. Buchlovana v Uherském Hradišti za organizaci akce Noc s Andersenem.

hrm rot

 

Další informace. http://www.nclf.cz

(14.06.2005) ZDROJ: Divadelní ústav
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2020 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2020 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.