Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Konference EU
Future City Game
Creative Cities
Koncepce umění
Future City Jobs
Symposium Ostrava
Domů Calls Calls setkání, spolupráce
TechSoup

East European Forum možnost předkládání dokumentárních projektů

East European Forum, které se letos bude konat již podesáté, je od svého počátku největší platformou pro setkávání východoevropských tvůrců a předních mezinárodních televizních producentů, distributorů, nákupčích a zástupců filmových fondů. Režiséři a nezávislí producenti zde nabízejí své připravované projekty ke koprodukci, předkupu práv či dalším formám finanční podpory. S pomocí Fora bylo do roku 2010 dokončeno na 60 dokumentárních filmů. Uzávěrka přihlášek je 3. září 2010.
  •  Novinkou jubilejního ročníku Fora je upravený formát prezentace projektů a diskusí s pozvanými panelisty. Tvůrci v rámci Feedback Round Tables své projekty podrobně představí menšímu počtu televizních producentů ve vstřícnějším prostředí. Každý projekt tak ve srovnání s tradičním formátem pitchingu získá až pětkrát více času k prezentaci. Tvůrci se po této části zúčastní individuálních schůzek se zástupci televizních stanic, kteří o daný projekt projevili největší zájem.
  • Samotné Prezentace projektů proběhnou na začátku akce před všemi návštěvníky Fora a přibližně 25 profesionály z televizních společností z celé Evropy i Severní Ameriky (např. MDR/ARD, Channel 4, BBC, ARTE, POV, ITVS, ORF a další). Prezentace se odehrají ve více uvolněné atmosféře a každý projekt bude nyní mít také více prostoru.

Od roku 2001 Forum přivítalo více než 500 tvůrců a producentů z východní Evropy, přes 60 televizních producentů, nákupčích a festivalových dramaturgů.

Workshopu, doprovodného programu a veřejných prezentací East European Fora se zúčastní více než 120 dokumentárních profesionálů.          
EAST EUROPEAN FORUM V DATECH:
Uzávěrka přihlášek: 3. září 2010
Přípravný workshop: 21. - 24. října 2010
Veřejné prezentace + Feedback Round Tables: 25. - 26. října 2010
Networking v rámci profesionální sekce: 27. - 30. října 2010 (nepovinný program pro účastníky EEF)

KOMU JE FORUM URČENO?
East European Fora se účastní režiséři a producenti se svým autorským dokumentárním projektem. Nezbytnou podmínkou účasti na veřejných prezentacích je osobní účast režiséra a producenta projektu na přípravném workshopu i pitching foru. Alespoň jeden musí být schopen během workshopu komunikovat anglicky. East European Forum se zaměřuje především na autorské projekty ze střední a východní Evropy, jejichž režisér, producent nebo oba pocházejí z tohoto regionu.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK
100 eur / vybraný projekt + 250 eur příspěvek na ubytování / projekt

Více informací najdete na: http://www.dokweb.net/cs/east-european-forum/novinky/east-european-forum-letos-jiz-podesate-1162/?
(12.08.2010) ZDROJ: Insitut dokumentárního filmu
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2020 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2020 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.