Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Koncepce umění
Creative Cities
Future City Game
Konference EU
Future City Jobs
Symposium Ostrava
Domů Calls Calls workshopy, semináře
TechSoup

Farma v jeskyni: Mezinárodní pěvecká dílna HLASY VÝCHODU

Obrázek k článku Farma v jeskyni: Mezinárodní pěvecká dílna HLASY VÝCHODU

Dílna s podtitulem Hlas a výraz v starých rusínských a ukrajinských písních, se koná ve dnech 17. - 22. října 2004 pod vedením původní rusínské interpretky a sbormistryně Anny Derevjanikové /SR/, režiséra Viliama Dočolomanského /ČR - SR/ a členy divadelního studia Farma v jeskyni Hany Varadzinové /ČR/ a Maji Jawor /PL/. Workshop bude zakončen koncertem, kde budou mít účastníci možnost vystoupit na jevišti Švandova divadla společně s hvězdou ukrajinské etnické písně Marjanou Sadowskou /UKR- GER/, členy Teatru Zar /PL/, Rusínským triem Derevjanky /SR/, Ženským pěveckým sborem Poľana /SR/ a členy studia Farma v jeskyni /ČR/.

Koncept projektu vychází z expedic studia Farma v jeskyni do rusínských vesnic na Slovensku, kde se herci studia setkali s rusínskou hudební kulturou v autentickém podání.

Magie oživení písně je důležitým pracovním procesem divadelního studia při vytváření inscenací a zároveň vodítkem k hledání hereckého výrazu. Charakteristikou rusínských a ukrajinských písní je neobyčejná emotivní síla, kterou v nich zanechali anonymní autoři. Procesem "objevování písně" se interpret přibližuje k jejímu živému zdroji, k lidské situaci, ve které byla zrozena.

Dílna je určena pro zájemce, kteří už mají alespoň základní zkušenosti se zpěvem. Ten chápou jako spontánní cestu k vlastní výpovědi. Počet participantů je limitovaný. Výběr proběhne na základě zaslaných přihlášek.

Projekt je podpořen International Visegrad Fund a Ministerstvem kultury České Republiky.
Studio Farma v jeskyni iniciuje dílnu a koncert v rámci projektu DaS - Ústavu pro výzkum dramatické a scénické tvorby DAMU.


PRAKTICKÉ INFORMACE

Denní program: 5/6 hodin práce /buďte připraveni dělat si poznámky, texty písní atd..../
Cena za workshop je 2000 Kč. Účastníkům nezajišťujeme ubytovaní a jídlo.
Nehradíme ani jiné výdaje jako cestovní náklady apod.

Poslední termín zaslání přihlášek je 25. září 2004. V případě zájmu pošlete přihlášku co nejdříve na následující emailovou adresu: maja@farmavjeskyni.info

Po obdržení vaší přihlášky /počet účastníků je omezený/ budete požádán o zaplacení zálohy 1000 Kč na následující číslo účtu: 116758083/0300, ČSOB do 1. října.
Druhou část můžete zaplatit před začátkem workshopu.

Veškeré další informace i přihlášku na workshop naleznete na stránkách Švandova divadla v rubrice HUDBA: http://www.svandovodivadlo.cz/svanda.php?akce=hlasyvychodu

(30.08.2004)
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2022 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2022 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.