Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Konference EU
Future City Game
Koncepce umění
Future City Jobs
Creative Cities
Symposium Ostrava
Domů Calls Calls workshopy, semináře
TechSoup

Stáž světelného designu pod vedením Laurenta Schneeganse

Setkávání současného tance o.s. (SE.S.TA) ve spolupráci s MAMAPAPA pořádají ve dnech 1. a 2. září 2005 od 10 do 16 hodin v Universálním prostoru Nod/Roxy „Stáž světelného designu“ pro tanečníky, scénografy i light designéry pod vedením Laurenta Schneeganse (FR). Přihlásit se můžete do 28. srpna 2005.

Program stáže:

1. den - čtvrtek 1. 9. - Laurent Schneegans představí krátce svou práci v oblasti divadla i tance, předvede ukázky různých typů projektorů a filtrů. Vysvětlí jejich způsoby použití a kombinací…. Účastníci stáže budou pracovat ve skupinách maximálně po třech, důraz bude kladem na kombinaci jejich vlastních a různorodých zkušeností. 

2. den - pátek 2. 9. - Skupiny účastníků stáže budou pracovat samostatně na realizaci designu ukázkové choreografie s důrazem na hledání – směr světla, barevné a tepelné nuance filtrů, práce se stínem. L. Schneegans uvede ukázky světelných plánů představení.

Cena workshopu: 200 Kč / den

Zájemci se mohou hlásit do 29. 8. 2005 na emailovou adresu: mkinsky@se-s-ta.cz


Laurent Schneegans (*1963) vystudoval divadelní techniku na INACOM v Paříži. Kromě divadelních světel a světelného designu k tanečním představením se věnuje také fotografii.

Spolupracoval a spolupracuje například s Jean-Louis Martin-Barbazem, Joelem Hourbeigtem, Patricem Trottierem a Christianem Pinaud.

Se skupinou Philippa Geffroy sbírá zkušenosti i v oblasti pouličního divadelního svícení.

S Paco Decinou se potkal v roce 1996 při práci na představení "Five Passages in the Shadow or Transparenze", od té doby s jeho skupinou spolupracuje pravidelně, je podepsán pod představeními: "Non era giorno, non era notte", "Soffio," "Intervalle."

Pravidelně vede stáže divadelního svícení.

Jeho práce se světly je založena na úzké spolupráci s choreografem, jeho světla mají především nechat vyniknout tělu a pohybu. Nevědomky často volí živé barvy, aby pomohl divákovi lépe proniknout do světa představení. Zastává názor, že jakkoli je světelný design důležitý, nikdy by neměl v představení hrát první roli.

(16.08.2005)
ProCulture

  © 2003-2023 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2023 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.