Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Domů CultureInfo
TechSoup

Europa Nostra – založení české pobočky

2. září 2005 se v Praze uskutečnilo pracovní setkání skupiny českých nestátních a neziskových organizací působících na poli ochrany kulturního dědictví, na kterém byla založena česká pobočka evropské organizace Europa Nostra.

Europa Nostra snaží rozšířit svojí činnost a veřejné povědomí o svojí činnosti v co největším počtu evropských zemí. Usiluje proto i o další rozšiřování sítě národních poboček, které by působily jako „zesilovače a násobiče“ činností Europa Nostra ve svých zemích. I české nestátní a neziskové organizace se vyslovily k tomu, co by národní pobočka Europa Nostra v České republice měla dělat k podoře tohoto důležitého společného poslání.

Společnost GEMA ART GROUP a.s., jako přidružený člen Europa Nostra, nabídla svoji pomoc ve snaze umožnit nestátním neziskovým organizacím, působícím v oblasti ochrany a povznesení kulturního dědictví (architektonického i přírodního) v České republice vzájemnou diskuzi o společných zájmech. Cílem setkání byla diskuze o konkrétních krocích pro ustanovení Europa Nostra – CZ jako právního subjektu, stejně jako programu aktivit a jmenování Výboru a hlavních funkcionářů.

Ustanovením české národní pobočky Europa Nostra byl vytvořen základ:

* ke stanovení zájmových priorit nevládních organizací, působících v oblasti ochrany kulturního dědictví na národní, regionální a místní úrovni, které by mohly pomoci aktivitám Europa Nostra k ovlivňování politiky na evropské úrovni.
* k identifikaci ohroženého kulturního dědictví, zasluhujícího podporu na evropské úrovni a popularizovat v takových případech stanoviska Europa Nostra.
* k identifikaci vhodných projektů a povzbuzení k podávání přihlášek na ceny Europa Nostra na ochranu kulturního dědictví.

Více informací: http://www.europanostra.org/


Mary-Brennan Bachrack
GEMA ART GROUP a.s.
17 Celetna, Prague 1
Czech Republic 110 00
Tel: + 420 221 77 80 11
Fax: + 420 221 77 80 99
Mob: + 420 732 22 12 71
e-mail: Bachrack@gemaart.cz
www.gemaart.cz

(07.09.2005) ZDROJ: Gema Art
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2021 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2021 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.