Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Domů CultureInfoNevládní neziskový sektor
TechSoup

Desátý ročník veletrhu neziskovek

Nadace Forum 2000 připravila na pátek 24. dubna desátý ročník veletrhu neziskových organizací tzv. NGO Market. Veletrh se koná v otevřeném prostoru La Fabrika v Praze. Veletrh neziskových organizací je jednodenní akce, která umožňuje českým i zahraničním „neziskovkám“ prezentovat svou práci široké veřejnosti. Letošním sloganem „Pomáhat není luxus“, chce akce motivovat širokou veřejnost k podpoře neziskového sektoru.

Na Veletrhu mají organizace aktivní ve vzdělávání, dobrovolnictví, oblasti lidských práv, environmentální problematice, kultuře a dalších oblastech možnost představit své aktivity široké veřejnosti, navázat nová partnerství, zaujmout a oslovit sponzory a dobrovolníky, ale i získat nové vědomosti potřebné pro úspěšné vedení své organizace.

I letos bude program Veletrhu obohacen o sérii doprovodných akcí. Specializované semináře a diskuse o aktuálních problémech neziskového sektoru budou určeny především zástupcům neziskových organizací, ale také široké odborné veřejnosti. Pro laickou veřejnost připravujeme zajímavé workshopy, jejichž cílem je interaktivní formou seznámit návštěvníky s činností jednotlivých organizací.

V mezinárodní sekci své aktivity představí organizace ze sousedního Polska a Maďarska, ale také ze vzdálenějších zemí jako Taiwan, Velká Británie, Rusko, Bělorusko, Gruzie, Arménie a další.

V multimediální sekci v prostorách kavárny La Fabriky budou v průběhu dne promítány krátké dokumenty a spoty domácích i zahraničních neziskových organizací.


Více informací naleznete na oficiální stránce Veletrhu www.forum2000.cz/ngomarket.

Lucia Gallíková
Project Coordinator
lucia.gallikova@forum2000.cz

(07.04.2009) ZDROJ: Forum 2000
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2023 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2023 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.