Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Domů CultureInfo
TechSoup

Restaurátoři nabízejí pomoc New Orleansu

Zkušení restaurátoři, sdružení v Odborové organizaci restaurátorů (OOR) nabízejí pomoc New Orleansu. Americké město, postižené řáděním hurikánu Katrina, je totiž jedním z architektonicky nejzajímavějších měst světa. Prolínají se v něm vlivy evropské rokokové kultury s vlivy kultury původního obyvatelstva a černošskými vlivy.

Restaurátor Michal Blažek z OOR souhlasí s tím, že New Orleans je architektonicky unikátní a mísení vlivů z něj dělá místo s neopakovatelným duchem.

"Jsme kdykoliv ochotni svými zkušenostmi přispět k tomu, aby tato jeho tvář po řádění hurikánu Katrina nezmizela. Na podzim jsme plně s to pomoct americkým kolegům," uvedl Blažek.

Konfederace umění a kultury, odborová organizace, jejímž je OOR členem, tuto nabídku pomoci tlumočila velvyslanci Spojených států v České republice Williamu J. Cabanissovi.

Současně také požádala ministra kultury, aby nabídku pomoci českých restaurátorů poničenému New Orleansu tlumočil vládě ČR.

"Je naší povinností nabídnout pomocnou ruku," řekl vedoucí legislativního odboru Konfederace umění a kultury Julius Straka a připomněl, že naše pomoc New Orleansu by neměla končit řešením základních humanitárních problémů.

Ondřej Fér
Konfederace umění a kultury
tiskový mluvčí
e-mail: mluvci-kuk@volny.cz
Senovážné náměstí 23
110 00 Praha 1
+420 224 142 670

(15.09.2005) ZDROJ: KUK
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2021 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2021 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.