Gabriela Bukovinská

Od roku 1990 do roku 1998 studovala obor dějiny umění na FFUK v Praze a ukončila diplomovou prací „Fotografie v českém výtvarném umění 90.let“ (titulem Mgr.,vedoucí práce prof. Petr Wittlich).

V letech 1992-93, v době studií pracovala ve výstavním oddělení Kanceláře Pražského hradu jako asistentka kurátorky Ivony Raimanové.

Od roku 1993 jsem zaměstnána v Sorosově centru pro současné umění, nyní Centru pro současné umění, kde se zabývá vytvářením archivu, dokumentace současného českého umění po roce 1945.

Od roku 2001 je kurátorkou Galerie Jelení. Přesto, že je Galerie Jelení přímou součástí Centra pro současné umění, z hlediska svého programu funguje jako samostatná jednotka, zaměřená na prezentaci aktuálních, ještě neověřených trendů současného umění a podporu především mladých českých umělců. Většinu výstav galerie kurátorsky připravvovala, na dalších spolupracuje s externími kurátory viz. seznam výstav.

Kromě výstavního programu v Galerii Jelení připravovala skupinové výstavy: „LUXSUS-KAMERA SKURA-BEZHLAVÝ JEZDEC“ na zámku Čimelice a výstavu „CRISS-CROSS“ v Broumově (ve spolupráci s Davidem Kulhánkem).

Publikuje v časopisech Živel, Umělec, Korpus ad.