Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Future City Game
Future City Jobs
Koncepce umění
Konference EU
Symposium Ostrava
Creative Cities
Domů PodporaStipendia, rezidence
TechSoup

Futura: Tři rezidenční pobyty v regionu Visegrad

Futura vyhlašuje rezidenční pobyt v zemích Visegrádu konkrétně ve městech Varšava, Budapešť, Bratislava pro české umělce a umělkyně profesionály/ky i studenty/ky, kteří dlouhodobě působí na české výtvarné scéně. Tři vítězní rezidenti/ky se účastní se svými projekty podzimního kola Visegrad Fundu a v případě, že uspějí obdrží podporu ve výši 2250 Euro. Pro účast na rezidenčním pobytu je nutná dostatečná znalost angličtiny. Uzávěrka pro předložení přihlášek je 20. července 2011.
1.    Varšava / Warsaw (Poland) – Zámek Ujazdowski www.csw.art.pl

2.    Budapešť / Budapest (Hungary) – Studio For Young Artists http://studio.c3.hu/studio_english/general/spaces.html

3. Bratislava  (Slovakia) -  Space   http://www.priestor.crazycurators.org

Podmínky

-    Rezidence jsou určeny českým umělcům, nebo umělcům, kteří dlouhodobě působí na české výtvarné scéně / All residencies are geared for artist of Czech origin, or artists based in the Czech Republic.

-    Aplikanti musí být profesionální umělci nebo studenti uměleckých vysokých škol pracující s formou visuálního umění / Applicants must be professional artists or university students who operate in the field of visual art.

-    Dostatečná znalost AJ jazyka nutná / Sufficient knowledge of English language is vital.

-    Zájemci mají možnost se přihlásit pouze na jednu ze tří nabízených rezidencí. / Applicants may apply to one residency only.


Odborná komise složená ze zástupců FUTURY vybere v prvním kole pět kandidátů pro každou ze tří destinací. V druhém kole si poté partnerská instituce vybere svého kandidáta, který se kvalifikuje k účasti na rezidenčním pobytu v její organizaci. Rezidenční pobyt však může proběhnout pouze v případě, kdy vybraný umělec uspěje v grantovém řízení u Visegrad Fund (TERMÍN 1.Září 2011). V takovém případě aplikant obdrží stipendium v hodnotě přibližně 2250 Euro, které slouží jako diety a příspěvek na materiál. Ubytování, studio, cesta a servis spojený s rezidencí jsou zajištěny partnerskou organizací.

-    Zájemci o rezidenci/rezidence, prosím posílejte své přihlášky (viz příloha) společně s aktualizovanou verzí svého CV a portfolia v anglickém jazyce (do 10MG) na marketa@futuraproject.cz .Přihlášky, které nebudou obsahovat elektronické CV, portfolio v AJ a formulář se jménem a preferencemi nebudou zohledněny.

-    Termín pro podání přihlášky do 20.7.2011

Výsledky výběrového řízení budou známy do poloviny srpna 2011. O účasti na rezidenci budou umělci informováni osobně. Vzhledem k předpokládané výši zájemců budou kontaktováni pouze ti, kteří se dostanou mezi prvních 5 kandidátů a posléze ti, kteří jsou na rezidenci vybráni. Neobdržite-li tedy žádnou zprávu do 28.8.2011, bohužel jste nebyli na rezidenční pobyt pro rok 2012 vybráni. Výsledky budou rovněž zveřejněny na webových stránkách FUTURY.

S případnými dotazy se obraťte na Markétu Starou, koordinátorku rezidenčního programu:marketa@futuraproject.cz
ProCulture

  © 2003-2021 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2021 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.