Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Konference EU
Koncepce umění
Symposium Ostrava
Creative Cities
Future City Jobs
Future City Game
Domů Burza
TechSoup

Základy žurnalistiky pro redaktory studentských časopisů

Publikace vznikla ve spolupráci renomovaných žurnalistů, mj. redaktora britského deníku The Guardian Davida Warda, profesora americké Pleasant Valley High School a dalších. Velkou měrou se na ní podíleli i zakladatelé ostravského studentského časopisu Scarabeus, který v současné době vychází již ve 2000 výtiscích. Je určena výhradně školským zařízením a nebude dostupná na běžném trhu pro zájemce mimo sektor školství.

V publikaci, která je vůbec první svého druhu na našem trhu, se autoři pokusili dát studentům středních škol jednoduchý návod, jak postupovat při tvorbě studentských časopisů. Příručka je rozdělena do osmi kapitol (Management, Grafika, Začínáme psát, Novinářská fotografie, Redakční kultura a etika, Zdroje, Přílohy, Lidé a instituce), které shrnují základy novinářské práce a na mnoha praktických příkladech vysvětlují, co dělat lze a čemu se raději vyvarovat.

Příručka vznikla ve spolupráci renomovaných žurnalistů, mj. redaktora britského deníku The Guardian Davida Warda, profesora americké Pleasant Valley High School a držitele ocenění Nejlepší učitel USA za rok 1996 Merle Dielemana, PhDr. Svatavy Navrátilové z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity a dalších. Velkou měrou se na ní podíleli i zakladatelé ostravského studentského časopisu Scarabeus, který v současné době vychází již ve 2 000 výtiscích.

Příručka doplněná pracovními listy je určena výhradě školským zařízením a nebude dostupná na běžném trhu pro zájemce mimo sektor školství.

Příručka vznikla za podpory nadací Open Society Fund Praha a Duhová energie, ve spolupráci s firmami Sokolovská uhelná, a.s. a Prefa-Beton Cheb, s.r.o a VOSS Sokolov, s.r.o.

Publikace je určena pro studenty, kteří vydávají školní časopisy.

Publikaci ke stažení najdete na:

http://www.osf.cz/download/files/publikace.zaklady-zurnalistiky.pdf

Objednat ji můžete na adrese:

Sdružení dětí a mládeže
Poštovní 6
357 31 Horní Slavkov

(26.06.2005) ZDROJ: Nadace Open Society Fund Praha
ProCulture

  © 2003-2023 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2023 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.