Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Koncepce umění
Symposium Ostrava
Future City Game
Future City Jobs
Creative Cities
Konference EU
TechSoup

ČESKÁ DERNIERA: Kristýna Lhotáková & Ladislav Soukup - Otázka pro příští rok

Představení Otázka pro příští rok vzniklo v roce 2002 v produkci Čtyři dny www.ctyridny.cz a v koprodukci CCN de Franche-Comté a Belfort (Francie).

Jeho realizaci podpořili:
Ministerstvo kultury České republiky, hlavní město Praha, AFAA, Région Franche - Comté, Bohemia Magica, Český literární fond.

Divadlo Archa uvádí
 

Otázka pro příští rok
Kristýna Lhotáková & Ladislav Soukup


 
Česká derniéra úspěšného tanečního projektu!!!
 

25. října 2003 ve 20.00 v Divadle Archa
 

"Z tanečních, pohybových obrazů a krátkých textů se skládá krajně osobní, dojemná báseň. Konfrontací mladé tanečnice a staré ženy se vysloví vše o lidském životě jakoby v jednom okamžiku. Je to okamžik, který není lehké unést." Jana Návratová, Lidové noviny

Působivý dialog rozdílných generací, který vzešel ze setkání choreografky a tanečnice Kristýny Lhotákové a hudebníka Ladislava Soukupa s paní Ivanou Gottliebovou, narozenou roku 1925. V tomto představení navazuje autorka na svá předchozí pozorování detailů lidského chování v různých společenských prostředích. Představení uvádí Divadlo Archa v rámci pražského setkání Aerowaves  pořádaném Tancem Praha.

Koncept / choreografie: Kristýna Lhotáková & Ladislav Soukup
Účinkují: Kristýna Lhotáková & Ladislav Soukup & paní Ivana
Gottliebová Hudba: Ladislav Soukup Dramaturgická spolupráce: Sodja Zupanc Lotker
Produkce: Pavel Štorek

Vstupenky:
Divadlo Archa, Na Poříčí 26, Praha 1, tel.: 221 716 333,
e-mail: ticket@archatheatre.cz
On-line rezervace vstupenek: http://www.archatheatre.cz/main.php?s1=rezervace
Více informací a fotografie: http://www.archatheatre.cz/main.php?s1=program&id=38

Představení je součástí nabídky RAS/ART - členského klubu Divadla Archa ve spolupráci s Galerií Rudolfinum. S novou sezónou nové výhody!!!

Jedno členství - řada výhod - 10% sleva vstupného do Divadla Archa, 90% sleva vstupného do Galerie Rudolfinum, aktuální informace, slevy u třinácti partnerů RAS/ART a mnoho dalších.

Více informací a přihlášky: www.rasart.cz,
e-mail: rasart@archatheatre.cz, tel.: 221 716 333.

 

Paní Iva Gottliebová se narodila roku 1925 v Benešově. Po dokončení základního vzdělání v Benešově se vyučila švadlenou. Během 2. světové války se vyhnula totálnímu nasazení tím, že cestovala se skupinou cirkusových artistů jako akrobatka. V roce 1945 vstoupila do komunistické strany. V roce 1955 dokončila Pedagogickou fakultu University Karlovy v Praze. Záhy poté začala pracovat jako novinářka v Rudém Právu. V roce 1967 vystoupila ze strany a pracovala jako servírka. Je v důchodu, rozvedená, má čtyři děti a sedm vnoučat. Stále cvičí v Sokole.

Kristýna Lhotáková se narodila roku 1977 v Jičíně. Po roce studia na střední umělecké škole Václava Hollara studovala tanec na Folkwang Hochschule v Essenu a na konzervatoři Duncan Centre v Praze. V letech 1993 - 96 tančila v souboru Lenky Flory. Od roku 1995 se začala věnovat vlastní choreografické a taneční tvorbě. V letech 1998-2001 žila a pracovala v Berlíně, kde se švýcarskou choreografkou Annou Huber vytvořila společný duet Two,too a tančila v její skupinové choreografii Die Anderen und die Gleichen. Spolu s Ladislavem Soukupem založila hudební kapelu Kopir Rozsywal Bestar a vytvořila společná představení Venuše s Rubikovou kostkou,  Trans It! a několik open
air představení. Venuše s Rubikovou kostkou získala 3. cenu na mezinárodní taneční soutěži Aerowaves.

Ladislav Soukup se narodil roku 1968 v Praze. Studoval historii umění na Filosofické fakultě University Karlovy v Praze. Na kytaru a housle se učil soukromě. Jako kontrabasista byl členem několika hudebních těles. V dnešní době se věnuje především současnému tanci a performance.

Kristýna Lhotáková a Ladislav Soukup založili hudební kapelu Kopir Rozsywal Bestar a vytvořili společná představení Venuše s Rubikovou kostkou (1999), Trans It! (2000) a open air představení Deky (2001) a Labuť (2002). Venuše s Rubikovou kostkou získala 3. cenu na mezinárodní taneční soutěži Aerowaves a v roce 2001 hlavní cenu na festivalu současného umění v australském Perthu.

Představení vzniklo v roce 2002 v produkci Čtyři dny www.ctyridny.cz a v koprodukci
CCN de Franche-Comté a Belfort (Francie).

Jeho realizaci podpořili:
Ministerstvo kultury České republiky, hlavní město Praha, AFAA, Région Franche - Comté, Bohemia Magica, Český literární fond.

(29.10.2003)
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.