Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Symposium Ostrava
Future City Jobs
Future City Game
Koncepce umění
Konference EU
Creative Cities
TechSoup

Divadelní ústav vydal

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás upozornit, že Divadelní ústav právě vydal: David Harrower: Přítomnost a Divadelní revue 4/2003.
1/ v edici Současná hra - David Harrower: Přítomnost, divadelní hra v překladu Jana Hančila 

Tři mladí muzikanti z Liverpoolu se roku 1960 vydají do Hamburku, aby si tu vysloužili ostruhy hraním v klubu, který teprve nedávno změnil podobu a místo striptérek zaměstnal britský bigbeat. Hádají se o postel, sní o hamburských holkách a o úspěchu. Neúspěch, ale pronásleduje kapelu až do okamžiku, kdy frontman Paul, inspirován tím, co se dozvěděl o historii i přítomnosti města, vystihne správný moment provokace a oblékne si esesácké holínky. Cena za takový úspěch je ale vysoká, a promítne se nejostřeji právě do vztahů mezi trojicí protagonistů.

David Harrower - *1966, Edinburgh, Skotsko, Velká Británie - britský dramatik, který na sebe upozornil hrou Nože ve slepicích(1995), se kromě dramatické tvorby věnuje také překladům a adaptacím. Národní divadlo v Londýně např. uvedlo jeho překlad Čechovova Ivanova, či Horváthovy Povídky z vídeňského lesa.

2/ Divadelní revue 4/2003 přináší řadu odborných článků z historie, současnosti i teorie divadla, ukázky výstupů z připravované České divadelní encyklopedie, středověkou moralitu Nicolase de la Chesnaye Odsouzení hostiny v překladu Petra Christova a také obsahy Divadelní revue, ročník 2003.

Divadelní ústav vydává literaturu z oblasti českého divadla, světového divadla a teatrologie, divadelní hry, informační publikace a divadelní časopisy.

Objednat lze v Divadelním ústavu, Celetná 17, 110 00 Praha 1, tel: 224 809 137, fax: 224 811 452, e-mail: publik@divadlo.cz, http://institute.theatre.cz nebo www.divadelni-ustav.cz

(12.12.2003)
ProCulture

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.