Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Konference EU
Future City Jobs
Creative Cities
Future City Game
Koncepce umění
Symposium Ostrava
TechSoup

Platform for Art Online - vystavuje česká umělkyně Markéta Baňková

London Underground během 10. listopadu 2003 na svých webových stránkách spustí novou online galerii, Platform for Art Online, se stálou sbírkou zaměřenou na umění nových médií.

London Underground se angažuje v umělecké sféře od roku 1908, kdy začalo zadávat zakázky plakátů výtvarníkům a designerům. Jeho Platform for Art již několik let funguje jako galerie v prostorách metra představující moderní umění veřejnosti. S PfA spolupracují jak vizuální umělci (např. Cindy Sherman, Yoko Ono, Damien Hirst), tak fotografové a módní návrháři (Vivienne Westwood), architekti i básníci (tradice básní 'Poems on the Underground' byla po Londýně převzata veřejnou dopravou v New Yorku, San Franciscu, Dublinu, Paříži a dalších městech).

Práce patnácti umělců jsou prezentovány netradičním způsobem. Navštěvník se ocitá v metru, nastoupí do vagónua vydá na cestu svým směrem. Každá stanice je nazvaná jménem autora, jehož práci zde naleznete. Během cesty návštěvník potkává různé podivné spolucestující, které mu udílejí užitečné i neužitečné rady.

Flashový web, jeho vytvářeni trvalo asi rok, je dílem designerské skupiny airside . Vzhledem k tomu, že některé z vystavovaných prací nejsou veřejnosti neznámé, účelem vernisáže je především představit projekt samotný. Jako jedna z vystavujících umělců vás zvu na online vernisáž, (Flash a zvuková karta nutná). Fyzická vernisáž spojená s výstavou se bude konat až v únoru 2004, (při příležitosti rozšíření sítě stanic virtuálního metra o šestnáctou stanici - tedy dalšího umělce) na Piccadilly Circus v Londýně. Počet stanic se bude v budoucnu rozšiřovat.

Markéta Baňková
http://www.bankova.cz

(18.11.2003)
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2023 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2023 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.