Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Symposium Ostrava
Creative Cities
Future City Jobs
Koncepce umění
Future City Game
Konference EU
Domů PodporaGranty, dotace - EU, stát, kraje
TechSoup

Europa Nostra - grant pro rekonstrukci evropského dědictví

Cílem výzvy je přispět k rekonstrukci části ohrožené budovy či sídla, takovou rekonstrukci iniciovat a zmnohonásobit přinos z příspěvků ostatních sponzorů. Žadatelé mohou požádat o finanční podporu rekonstrukce architektonicky a historicky cenné budovy, sídla, zámku anebo komplexu spojeného s parky a zahradami. Budova anebo sídlo by mělo být v osobním vlastnictví (včetně sdružení a spolků). Termín pro podání žádostí je 1. listopadu 2005.

Celkový rozpočet vynáší 20 tisíc eur. Je to zároveň maximální částka, která může být přiznána pro úspěšný projekt. O podporu mohou žádat sdružení, malé a střední podniky a orgány místní a regionální správy z členských zemí EU, Evropské ekonomické oblasti, kandidátských zemí a Balkánu.

EUROPA NOSTRA

Europa Nostra is the pan-European federation of non-governmental and non-profit heritage organisations. It brings together 220 member organisations, 170 associate members and 1300 individual members. Europa Nostra enjoys a fruitful relationship with the European Union, the Council of Europe and UNESCO. In so doing, it speaks on behalf of the European civil society committed to the protection and enhancement of the heritage, which is an essential component of the European identity and plays a crucial role in the well-being of Europe's citizens. For its members, Europa Nostra serves as a structure for the representation of their ideas at European level and for the co-ordination of their trans-frontier co-operation; as a valuable source of information; and as a forum for exchange of ideas and experience. Great efforts are made to raise awareness and influence public opinion as well as actions of international, national and local bodies and authorities, through campaigns, conferences, seminars, scientific research, publications and exhibitions.

Kontakt:
EUROPA NOSTRA
Ms Eléonore de Merode
Lange Voorhout 35
NL - 2514 EC The Hague
Netherlands
Tel: 31 70 302 40 52
ao@europanostra.org

Více informací: www.europanostra.org/downloads/restoration_fund/rfg_text_2005_eng_2.doc (DOC, 112kB)

(30.08.2005)
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.