Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Creative Cities
Future City Game
Konference EU
Koncepce umění
Future City Jobs
Symposium Ostrava
Domů ArtsInfoPerforming arts
TechSoup

Divadlo Continuo se představí na výstavě Expo v Japonsku

Divadlo Continuo bude jediným souborem reprezentujícím české divadelníky na výstavě Expo 2005 v japonské prefektuře Aiči. Nezávislá skupina působí na české profesionální scéně přes deset let, jejím sídlem je statek Švestkový dvůr v Malovicích nedaleko Vodňan. Soubor už připravil 16 inscenací a nespočet dalších projektů. "Na světové výstavě v Japonsku uvede tento soubor 24. června speciální program v rámci Českého národního dne.

Připravuje se už v těchto dnech," řekla dnes ČTK Kamila Matějková ze společnosti Happy End Production. Půjde o pouliční představení desítky členů souboru, využity v něm budou typické chůdy i vystoupení akrobatů.

Soubor už připravil 16 inscenací a nespočet dalších projektů. Devátým rokem uvádí v renesanční vodní tvrzi Kratochvíle letní divadelní slavnost Kratochvílení, která loni získala cenu Divadelních novin a společnosti Sazka za tvůrčí počin roku.

"Díky mimořádnému umístění Kratochvílení a jeho renomé můžeme i letos slíbit exkluzivní skladbu účinkujících, kteří přijali pozvání ke společné práci. Strhující příběh, fyzické nasazení všech účastníků, originální spojení výtvarné poetiky s technikami cirkusu a živá hudba vytvářejí inspirativní atmosféru těchto divadelních večerů," uvedl principál souboru Pavel Štourač. Hrát tam budou od 28. července do 7. srpna.

Podle Štourače je dalším počinem projekt Švestkový Dvůr. Z malovického sídla chce totiž vytvořit kulturní a sociální centrum zaměřené na rozvoj uměleckych, pedagogickych, komunitních, sociálních a volnočasových aktivit. Do léta se uskuteční první dílny za účasti zahraničních umělců a pedagogů z oblasti vizuálního a pohybového divadla, artistiky a akrobacie.

Štouračovým snem je i nadále využívat unikátní energie, kterou se jeho týmu podařilo za léta společné práce vytvořit, a předávat ji dál. A to jak divákům, tak v rovině pedagogické, neboť pro "jiné" projekty je zapotřebí si další generace performerů vychovávat. Už proto, že dnešní doba umožňuje uměleckou interakci s kolegy z celé Evropy. Divadlo Continuo přesahuje hranice regionu i význam řadové nestátní kulturní organizace. Důkazem toho je přes 1700 odehraných představení v Čechách i ve světě.

Jiří Borovička kar

(06.04.2005) ZDROJ: Divadelní ústav
ProCulture

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.