Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Future City Jobs
Koncepce umění
Symposium Ostrava
Future City Game
Konference EU
Creative Cities
Domů ArtsInfoDesign
TechSoup

Design

Prague College: mezinárodní konference o typografii a tvorbě písma

Prague College, ve spolupráci s britskou organizací Letter Exchange, sjednocující profesionály v oblasti typografie a tvorby písma, a s partnerskou univerzitou Teesside University, organizují ve dnech 11.-14. června 2012 čtyřdenní mezinárodní konferenci s názvem Differing Accents.

Národní ceny za studentský design 2010

Slavnostní vyhlášení výsledků 19. ročníku celostátní soutěže Národní cena za studentský design 2010 se konná dne 11. listopadu 2010 v 18 hodin. Večer se konná v Nadaci pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské náměstí 31, Praha 1. Po slavnostním předávání bude v galerii nadace otevřena část výstavy Nový (z)boží! 2010, druhá část probíhá od 1.11. 2010 v Domě bytové kultury na stanici metra Budějovická. Do 10. listopadu můžete hlasovat o internetovém vítězi soutěže.

Design Match 08 se vrátil z úspěšného turné střední Evropou

Design Match je unikátní mezinárodní projekt, který neotřelou formou konfrontuje design jednotlivých zemí – proto také název Design Match – tedy přátelský zápas designérů. Projekt pokračuje díky úspěchu prvního ročníku. Druhý ročník tohoto bienále se konal mezi designéry České republiky, Slovenska, Maďarska a Rakouska, po zúčastněných zemích také cestoval, pomohl městu Košice k získání titulu Evropské hlavní město kultury a otevíral maďarský Design week jako jeden z hlavních projektů. Na výstavě byly představeny práce sto dvaceti současných autorů. Návštěvnost 2.ročníku byla 37.000 návštěvníků. Příští ročník se bude konat v roce 2010. Design Match je neziskový projekt pod hlavičkou občanského sdružení Czech Design.

Design Supermarket 08

Občanské sdružení Tai.lab pořádá ve spolupráci s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou a Národním památkovým ústavem SUPERMARKET´08 designfest, který se koná ve dnech 12. - 14. prosince 2008 v renesančním domě u Voříkovských, Liliová 5, Praha 1, Staré město. Již druhý ročník předvánočního festivalu mladého designu Supermarket´08. Setkáte se zde s produktovým a nábytkovým designem, designem porcelánu, keramiky, skla, designových objektů, šperků i módy. Svá díla na Supermarketu vystaví designéři již etablovaní i začínající, absolventi škol i designéři-studenti, solitérní tvůrci i zformovaná designová studia.

7. ročník Dnů designu v Praze - Designblok 05

Přehlídka novinek světového designu prostřednictvím samostatných výstav, prezentací, přednášek, panelových diskuzí, seminářů proběhne ve dnech 4.- 9. října 2005. Dění v jednotlivých místech se odehrává v produkci jednotlivých subjektů a to veřejného i soukromého charakteru, čímž je zaručena originalita jednotlivých prezentací stejně jako pestrost celé přehlídky. Součástí Designbloku je doprovodný program zaměřený na prezentaci mladého designu a jeho konfrontaci v rámci středoevropského regionu.

ProCulture

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.