Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Konference EU
Creative Cities
Future City Game
Symposium Ostrava
Koncepce umění
Future City Jobs
Domů ArtsInfoPerforming artsFestivaly, představení
TechSoup

Festivaly, představení

reSITE: První ročník festivalu o vytváření kvalitních městských prostor

reSITE je první pražskou mezioborovou iniciativou, která hledá nové cesty ke zkvalitnění veřejného prostoru ve městě s důrazem na proměnu vltavských nábřeží. Od 21. do 27. května 2012 května přivítá české hlavní město první ročník mezinárodního festivalu reSITE. Poprvé se spojí architekti, zástupci samosprávy, investoři i široká veřejnost, aby zahájili diskuzi nad budoucností městského plánování, a začali společně hledat řešení s důrazem na zlepšování kvality veřejného prostoru a života ve městech vůbec. V rámci festivalu proběhne ve dnech 25. do 27. května 2012 mezinárodní odborná konference, zaměřená na výměnu zkušeností zahraničních i domácích hostů s rozvojem veřejných nábřeží, na níž vystoupí napřiklad dánský urbanista Jan Ghel, Alexandros Washburn a Janette Sadik-Khan z Úřadu starosty New Yorku či němečtí urbanisté Lisa Diedrich a Matthias Rick.

Festival Street For Art 2012 postaví nové divadlo na Jižním Městě

Pátý ročník festivalu o veřejném prostoru Street for  Art 2012 klade hlavní důraz na lokální kulturu a podporu místních talentů a iniciativ. 18. května 2012 otevře divákům své brány Divadlo Šnek, které v rámci festivalu oživí prostor u metra Opatov. Dočasný divadelní prostor vznikne úpravou spirálové rampy, která spojuje stanici metra s autobusovou zastávkou. Betonový kolos bude podle návrhu architektonického ateliéru Mjölk přetřen červenou barvou, prostor scény a hlediště utvoří překližkové panely. Zlatým hřebem programu bude světová premiéra inscenace Jižák, město snů, v režiji Petry Tejnorové. Hrdiny-herci budou odborníci všedního dne,‘ tedy teenageři, kteří mohou vypovídat o specifikách svého života, snů a zkušeností z Jižáku, popisuje Tejnorová. V sérii přednášek o kultuře a kulturní politice najdeme témata Domov, Kulturní domy, přednášku Starosty roku na téma místní kultury a konferenci 4 stoly pro kulturu.  

ArtBuffé 2012:Tělo je pozemská zahrada utrpení

Plzeň, Druhý ročník festivalu ArtBuffé občanského sdružení Johan odstartuje na Den Země 22. dubna 2012  v Moving Station budově bývalého plzeňského nádraží Jižní Předměstí . Návštěvníci budou mít možnost od 22. dubna do 5. května 2012 naštívit výstavu velkoformátových obrazů šesti mladých výrazných českých umělců a umělkyň s názvem Tělo je pozemská zahrada utrpení. Součástí letošního Artbuffé bude také veselý hudební experiment českofinského kytarového dua Tomáše Federsela Procházky a Pasi Mäkely. Cílem ArtBuffé je vybudovat v Plzni aktivní platformu pro současné výtvarné umění se zaměřením na podporu mladých začínajících autorů, čerstvých absolventů škol a výrazných nezávislých tvůrců.

Komunitní festival LiWoLi 2012 na téma Jak procítit město?

Linz, Rakousko LiWoLi je komunitní festival, otevřená laboratoř a každoroční setkání umělců, vzdělavatelů a vývojářů využívajících a vyvýjejících Free Software (FLOSS), Open HardWare a Open Design v uměleckém a kulturním kontextu. Festival přináší sdílení uměleckých dovedností, kódu a znalostí v oblasti tzv. public domain ( volných děl) a jeho účastníci diskutují o možnostech vývoje v této oblasti.  Tématem letošního ročníku bude zaměřen na umělecká díla, která jsou tvořena, přehrávána a vystavována ve veřejném prostoru. Titulkem letošního LiWoLi jsou způsoby Jak procítit město? Uzávěrka pro předložení přihlášek na festival v oblasti  uměleckých, vědeckých přednášek, intervencí, představení atd. je 26. dubna 2012.

Festival subtilních technologií 2012

Toronto, Kanada V květnu 2012 proběhne na mnoha místech kanadského Toronta již 15. ročník Festivalu subtilních technologií /Subtle Technologies Festival/, zaměřeného na propojování umění, vědy a technologie. Kromě disciplín jakými jsou například akustika, alternativní zdroje energie, astronomie, či matematika přijímá letos festival práce inspirované tématem biologie. Festival by také rád prezentoval příklady úspěšné spolupráce mezi umělci a vědci.  Uzávěrka pro předložení projektů je 15. prosince 2011.

KomiksFest 2011

Ve dnech 28. 10. - 5. 11. 2011 v Praze proběhne šestý ročník mezinárodního komiksového festivalu KomiksFEST!, jehož mottem zůstává Komiks unlimited!. Festival tradičně pořádá revue Labyrint a Seqence, občanské sdružení na podporu komiksu. Festival zahájí v pátek 28. 10. Open party v Klubovně 2.patro. Hlavní část programu proběhne během „komiksové soboty“ 29. 10. v MeetFactory, kde návštěvníci mohou debatovat s famózním autorem obálek Sandmana Davem McKeanem či ruským výtvarníkem Konstantinem Komardinem. Čestí autoři si zatančí Komiksovou ChaChu, na níž představí své projekty a nebude chybět ani manga sekce. Letošní ročník nabídne autory a autorky z Argentiny; Francie; Německa; Slovenska Španělska; Švýcarsko; Ruska; Velká Británie a samozřejmě České republiky.

Datapolis ústřední téma festivalu Enter

Multimediální bienále Enter, pořádané sdružením CIANT,  představí ve dnech 14 - 17. dubna 2011 prostřednictvím výstavy, symposia a performancí uměleckou reflexi současné urbánní reality, jak nám ji pomáhají zachytit a zprostředkovat nové informační a komunikační technologie. Akce probíhají v Národní technické knihovně,  v klubu Cross a v Divadle Archa.

ArtBuffé nový festival současného výtvarného umění v Plzni

Obrázek k článku: ArtBuffé nový festival současného výtvarného umění v Plzni
Aktivita nezávislé skupiny výtvarných umělců vyústila v založení nového uměleckého festivalu ArtBuffé, jehož ústředním sloganem je spolupráce. Ta se v prvním ročníku festivalu projeví zejména vzájemnou podporou s festivalem Finále Plzeň. Festival nabídne tematickou výstavu Správný tramp nebyl nikdy v lese a doprovodný program formě výtvarných workshopů, interaktivních prohlídek, prezentací současných umělců a uměleckých skupin, performancí, filmových projekcí na téma les a zálesáctví, aukce, módní přehlídky, prodeje designových výrobků aj. Festival se koná od 17. do 30. dubna 2011.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 24 další >
ProCulture

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.