Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Future City Jobs
Future City Game
Symposium Ostrava
Konference EU
Creative Cities
Koncepce umění
Domů ArtsInfoPerforming artsKurzy, workshopy
TechSoup

Kurzy, workshopy

Open for Dance workshop taneční kritiky

Goethe Institut a Mezinárodní festival Divadelná Nitra vyhlašují výzvu k registraci na  Workshop taneční kritiky. Workshop kritického myšlení a psaní je věnován tanečnímu a pohybovému divadlu, současné choreografii a tanci. Je určený mladým kritikům a žurnalistům, publicistům, stejně jako studentům uměnovědných oborů, především taneční a divadelní vědy nebo žurnalistiky. Workshop má za hlavní téma mezinárodní projekt vedený berlínskou choreografkou Constanzou Macras Open for Everything. Ten  bude představen 5. a 6. června 2012 na Nové scéně ND. Workshop nabídne jak širokou kontextuální diskusi a analýzu díla a zejména příležitost formulovat vlastní kritické postřehy a reflexe. Uzávěrka pro zaslání přihlášek je 18. května 2012. 

Fiducia Ostrava: Přednáška o normalizačním sochařství ve veřejném prostoru

Pod titulem Vetřelci a volavky uvede galerie antikvariát Finducia Ostrava 17. října 2011 od 19 hodin přednávku doktoranda VŠUP Pavla Karouse o normalizačním sochařství ve veřejném prostoru. Přednáška proběhne jako součást festivalu akčního umění Kukačka. Karous mapuje normalizační sochařství, které kdysi zaplňovalo volná prostranství na sídlištích, kolem škol a dalších veřejných budov a staveb. Monumentální sochařství procházelo v období normalizace po velkém experimentálním kvasu 60. let tvůrčí stagnací. K dispozici je také mapa ČR zobrazující umístění těchto děl a jejich fotografickou dokumentaci. 

Dvoudenní dílna: Rádio ve veřejném prostoru

Komunikační prostor Školská 28 v Praze pořádá ve dnech 29. a 30. dubna 2011 dvoudenní dílnu zaměřenou na možnosti, nástroje a strategie, které využívají umělci, nebo kulturní aktivisté, intervenující do veřejného prostoru pomocí komunitních (rozhlasových) médií. Dílnu povede Marold Langer Philippsen, který pracuje v oblasti time-based arts, zabývá se sociálním, sensorickým media designem a zajímá se  o veřejný prostor. Dílna je určena studentům, kulturním aktivistům, umělcům, hudebníkům, každému, kdo má zájem zasáhnout do dialogu o veřejném prostoru a zajímá se o to, jak se veřejnost může této debaty aktivně zúčastnit.

Workshop hranice prostoru

Institut světelného designu pořádá ve dnech 11 - 13. února, 2011 úvodní dílnu II. semestru kontinuálního vzdělávacího programu Světelný design. Dílna proběhne ve studiu Divadla Drak v Hradci Králové pod lektorským vedením Jana Beneše a Jeníka Buriana. 

Otevřený workshop Myslet světlem

Institut světelného designu o.s. pořádá workshop s osvětlovací (zvukovou a a vizualizační) technikou v site specific areálu bývalého vojenského prostoru Milovice účastníkúm představí základy používání techniky, principy kreativního používání dostupné techniky v aktuálních podmínkách a umožní jim vyzkoušet si tvůrčí, koncepční práci se světlem (zvukem, obrazem). Workshop se koná v rámci programu Freeze Festu - nekomerčního free festivalu kultury všech žánrů, 4-6.září 2009.  Institut světelného designu (ISD) chce tímto workshopem představit světlo nejen jako nedílnou složku každodenního života, ale i jako specifický výrazový prostředek (nejen) v uměleckém tvůrčím procesu. Dílna si klade a cíl v širším významu oživit schematické, opakující se principy světelného designu u nás, otevřít problematiku širší veřejnosti a - v souladu s filozofií a dalšími aktivitami ISD - ustanovit platformu pro obor světelného (zvukového, vizualizačního) designu v ČR

Workshop fyzického divadla s Finkou Jenni Kokkomäki

Obrázek k článku: Workshop fyzického divadla s Finkou Jenni Kokkomäki
Dílna spojuje pohyb a herectví. Objevování různých způsobů jak performer může používat tělo na jevišti. Prozkoumány budou nové způsoby výrazu a vyjádření každého z účastníků pomocí různých hereckých a pohybových cvičení. Důraz bude kladen  jak na pohybové dovednosti, tak na hercovu přítomnost a schopnost vcítit se a komunikovat s publikem, ostatními herci, prostorem kolem sebe a se svými vnitřními myšlenkami.  Dílna je určena pro ty, kteří mají jisté herecké zkušenosti nebo zkušenosti z jiné oblasti živého umění (jako je cirkus nebo zpěv, buto atp.) a mají zájem o další rozvinutí hereckých dovedností.  Dílna fyzického divadla bude probíhat od 18 do 21. července 2009.

Dílna Local emotion/Locomotion

Site specific dílna Institutu světelného designu (ISD) vedená MgA. Tomášem Žižkou v rámci výstavy Labyrint světla Petra Nikla v prostoru Ekotechnického muzea, bývalé čističky odpadních vod Bubeneč proběhla od 8 do 14. června 2009. V neděli čtrnáctého června 2009 vyústila dílna  ve veřejnou prezentaci exteriérové site specific instalace / performance s názvem Local emotion / Lokomotion, která byla výsledkem práce studentů Školy světelného designu účastnících se na této pětidenní dílně. Site specific instalace byla prezentována jako jejich absolventská práce. Výstava Labirynt Světla trvá do 14. července 2009.

Workshop kultura jako nástroj regionálního rozvoje

Kulturní centrum Zahrada a iniciativa A Soul for Europe pořádají v rámci festivalu Street For Art dne 21. května 2009 workshop na téma "kultura jako nástroj regionálního rozvoje." Program  workshopu bude věnován  příkladům kulturních projektů, které komplexně rozvíjí regiony svým kulturním, sociálním a ekonomickým dopadem; komunikaci s politickou reprezentací na lokální, regionální i evropské úrovni, zejména v souvislosti s rezolucí Evropského parlamentu z 2. dubna o Rozvoji regionů prostřednictvím kultury a možnostem spolupráce kulturních neziskových organizací a korporátní sféry. Uzávěrka pro registraci je 19. května 2009.
1 2 3 4 5 další >
ProCulture

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.