Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Creative Cities
Koncepce umění
Konference EU
Future City Jobs
Future City Game
Symposium Ostrava
Domů ArtsInfoPerforming artsFestivaly, představení
TechSoup

Amnesty International a Palác Akropolis uvádějí charitativní koncert na podporu uprchlíků žijících na území ČR

Obrázek k článku Amnesty International a Palác Akropolis uvádějí charitativní koncert na podporu uprchlíků žijících na území ČR

V pátek 27. května 2005 od 19:30 h vystoupí v Paláci Akropolis skupiny The Ecstasy Of Saint Theresa a Nana Zorin. Koncert pořádá Amnesty International v rámci kampaně „Stop násilí na ženách“, a připomene proto situaci a utrpení žen ve válečných konfliktech v mnoha zemích světa. Organizace představí také svou petici za důstojné zacházení s uprchlíky, ve které český stát žádá o zabezpečení důstojných životních podmínek v uprchlických táborech a upozorňuje na některé restriktivní postupy českých úřadů vůči uprchlíkům. Poradna pro uprchlíky připraví v rámci večera tržiště s rukodělnými výrobky uprchlíků – návštěvníci tak budou mít možnost uprchlíky na místě podpořit nákupem jejich výrobků.

Pražská elektro-kytarová skupina The Ecstasy Of Saint Theresa, která dosahuje úspěchů i na mezinárodní scéně, vydává 2. května 2005 nové E.P. s názvem It. Účast na tomto charitativním koncertě je prvním vystoupením kapely na území ČR po delší odmlce.

Taneční hudba Nany Zorin bude vycházet především ze skladeb z listopadového alba „Do you want to live forever?“.

Povídání se ženami, které opustily své domovy v důsledku ozbrojených konfliktů a v ČR žádají o azyl, uvede moderátor večera Petr Vacek ze Studia Ypsilon.

Poradna pro uprchlíky připraví tržiště s rukodělnými výrobky uprchlíků – návštěvníci tak budou mít možnost uprchlíky na místě podpořit nákupem jejich výrobků.

Amnesty International tento koncert pořádá v rámci kampaně „Stop násilí na ženách“, a připomene proto situaci a utrpení žen ve válečných konfliktech v mnoha zemích světa. Organizace také představí svou petici za důstojné zacházení s uprchlíky, ve které český stát žádá o zabezpečení důstojných životních podmínek v uprchlických táborech a upozorňuje na některé restriktivní postupy českých úřadů vůči uprchlíkům.

Amnesty International použije výtěžek z koncertu na svou činnost s uprchlíky. Díky výtěžku z koncertu, který AI uspořádala v loňském roce v Paláci Akropolis, strávily děti z uprchlických táborů část jarních prázdnin na výtvarném workshopu.

Vstupné na koncert je 130,- Kč, v den konání akce 150,- Kč.

Předprodej vstupenek denně 10 – 24 hod., so + ne 16 – 24 hod. v kavárně Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3, tel. 296 330 913 a v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportál.

Mediální partneři akce: Rádio 1, Houser, Fanonline
Partner: Poradna pro uprchlíky, Poradna pro integraci

Stránky skupin:
www.nanazorin.cz
www.eost.cz

Další informace na:
www.palacakropolis.cz
www.amnesty.cz

(10.05.2005)
ProCulture

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.