Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Koncepce umění
Future City Jobs
Konference EU
Creative Cities
Future City Game
Symposium Ostrava
Domů ArtsInfoPerforming artsFestivaly, představení
TechSoup

Feng-Jün Song & Horská Karavana

Obrázek k článku Feng-Jün Song & Horská Karavana

Palác Akropolis
čtvrtek 1.4. 2004 ve 19:30
Kubelíkova 27, Praha 3

hosté:

  • Helena a Jiří Vedrálovi
  • Bharata Rajnošek
  • Pavel Richter
  • Antonín Hlávka
  • Jaroslav Kořán
  • Michal Nejtek

www.fengjonsong.cz

Předprodej Ticketstream, Ticketportal, Ticketpro a kavárna paláce Akropolis, tel.: 269 33 09 13, www.palacakropolis.cz 


Feng-jűn Song

Je prezentována jako nadžánrová zpěvačka. Vyrůstala v severní Číně, od raného dětství se učila pekingské opeře. Stala se mnohaletou osobní žákyní paní Šang Chuej-min, následovnice školy Šang, jedné ze čtyř nejvýznamnějších škol ženského hereckého typu pekingské opery.

Od roku 1985 trvale žije v Praze. Je absolventkou FF UK v Praze a doktorkou filozofie.

Po absolvování vyučovala na FF UK v Praze, potom na řadě uměleckých škol ( Státní konzervatoř Jar. Ježka, brněnská JAMU, Vyšší odborná herecká škola v Praze..).

V roce 1995 začala koncertovat jako sólistka. Záznam jejího koncertu s Alanem Vitoušem natočený Českým rozhlasem získal na Mezinárodním festivalu hudebních rozhlasových pořadů v Šanghaji druhou cenu - Stříbrný zvon (1995), zároveň byl oceněn i Českým hudebním fondem (FRP Poděbrady1995).

Vokální projev Feng-jűn Song se těžko zařazuje do konvenčních škatulek. Hlasový rejstřík se pohybuje od altu až po soprán. Zpracovává a interpretuje autentické lidové písně z různých lokalit Číny, Tibetu, Mongolska a písně dalších východních národů a etnik. Vydala dvě autorská alba: Sun Meets Song (se Slunečním orchestrem, Faust Record, Praha 2001) a Horská karavana (kde ji doprovázeli Helena & Jiří Vedralovi a Martin Smolka, Tomáš Ondrušek , ASCAM Ltd., Black Point, Praha 2001).

Srovnává východní hudbu se západní a jinou etnickou hudbou (např. indiánskou, africkou aj.) a na základě toho se také věnuje hudební improvizaci. V současné době vyučuje na Státní konzervatoři v Praze pohybovou kulturu a sólově koncertuje s řadou hudebníků, a hlavně také s hudební skupinou Horská karavana (Helena Vedrálová, Jiří Vedrál, Bharata Rajnošek).

Vedle hudebních aktivit se autorsky podílela na divadelních projektech, kde také účinkuje (Marné tázání nebes, J.A. Pitínský v divadle Archa, 2001, M.Butterfly, Jiří Seydler ve Východočeském divadle v Pardubicích, 2003). V roce 2003 pro divadelní soubor No-Ne absolventů VOHŠ nastudovala v češtině a čínštině (ve svém překladu) původní repertoár tradiční pekingské opery Na Křížovém vrchu. Počátkem roku 2004 u příležitosti Oslavy rok opice vytvořila pro soubor NO-Ne divadelní etudu ve stylu pekingské opery Opičí král.

Již třetí rok pořádá za produkce divadla Archa hudební Oslavu lunárního Nového roku.

Exkluzivní pořad o její hudební cestě natočený Čínským státním rozhlasem v jejím rodném městě Ťia-mu-s´ získal první cenu na Festivalu nejlepších rozhlasových pořadů provincie Chej-lung-ťiang v ČLR roku 2003.

Přílohy

(30.03.2004)
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2023 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2023 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.