Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Symposium Ostrava
Future City Game
Konference EU
Future City Jobs
Creative Cities
Koncepce umění
Domů ArtsInfoPerforming artsFestivaly, představení
TechSoup

MADODAFEST 2004 aneb zpráva ze země Madoda /podoby pohybu/

Pardubice, DIVADLO 29, 16 - 18.4. 2004
Druhý ročník festivalu, mapujícího nejrůznější podoby, možnosti a přesahy pohybu na scéně i mimo ni…
Pořádá občanské sdružení Terra Madoda ve spolupráci s Divadlem 29.

PROGRAM:

Pátek 16. 4.

19.00
TEATR NOVOGO FRONTA: DIAS DE LAS NOCHES
Legendární mezinárodní divadelní soubor, který svým extrémně fyzickým pojetím divadla oslovil diváky z celé Evropy. TNF byl založen v roce 1993 v Petrohradě, od roku 1994 sídlí v Praze. Jejich první práce vycházely z experimentu na poli vztahu mezi tělem umělce - jediného materiálu užívaného umělcem - a prostorem kolem něj. Představení souboru, v němž se vystřídali umělci z ČR, Japonska, Ruska, Kanady, Itálie a Německa, byla oceněna na mnoha evropských mezinárodních festivalech.
Dias de la noches mělo premiéru vloni v Národním divadle v Minsku. Příběh se odehrává během jednoho večera v laciném zábavním podniku v Buenos Aires roku 1974. Dva herci Arkadij Ivanov a Momik Burman, kteří emigrovali ze Sovětského svazu se těžko vyrovnávají se skutečností, že se již nikdy nevrátí zpátky domů. V argentiských ulicích se pomalu schyluje k vojenskému převratu a Arkadij s Momikem jsou vyděšeni anonymním telefonátem, ve kterém se dozvídají, že jejich emigrace do Argentiny nevznikla z jejich svobodného rozhodnutí. Minulost se jim začíná měnit před očima a oni zjišťují, že je již příliš pozdě tuto změnu zastavit. Vše vypadá jako zlý sen, ze kterého se jednou probudí, nebýt představení, které právě teď musí odehrát. Ale pro koho vlastně hrají?
Odkaz: www.tnf.cz

20.30
Fireshow, ohně a žongléři
Ukázky žonglování s ohni a jinými žonglérskými pomůckami pod otevřeným nebem.

21.00
AGATA KRISTI VTOROJ FRONT
Tato skupina byla jako revival ruského rockového zázraku Agata Kristi založena roku 2000. Od té doby se jí nedaří oprostit se od převzatých expresivně laděných písní, s nimiž se její členové cítí být spřízněni a snaží se o jejich předání dále. V její dosavadní kariéře jsou dva důležité mezníky: vystoupili před opravdovou skupinou Agata Kristi v Praze a hlavně s ní hráli na moskevském stadionu v Lužnikach na jednom pódiu. Na tento koncert přišlo přibližně 6500 diváků. Které české kapele se něco takového podařilo?

Vstupné na celý večer: 90 Kč


Sobota 17. 4.

17.00
PETR NIKL
Petr Nikl je znám především jako výtvarník (laureát ceny Jindřicha Chalupeckého za rok 1995) a člen skupiny Tvrdohlaví. Zde, v blízkosti hnutí Pražské 5, a ve spolubytí s Jaroslavem Rónou a Františkem Skálou je možné najít počátky jeho divadelní tvorby (od poloviny 80. let realizované pod názvem osobního divadélka Mehedaha). Hlavním impulsem Niklovy tvorby je hra a potěšení z obrazotvornosti. Nejčastějším projevem jsou vizuální féerie, dále balety, skeče, grotesky, písně, absurdity, melodramy materiálové alchymie a jiné hrátky. Jedinečnou realizací těchto principů byla Niklem koncipovaná výstava Hnízda her v pražském Rudolfinu v roce 2000.

PÁNSKÉ PĚVECKÉ SDRUŽENÍ EXTRÉMNÍHO FOLKLÓRU KRÁSA & SESTRY MEDVĚDY
Mnimální, perfektně secvičený tanec trochu připomínající sokolské sestavy, originální pseudo-folklórní kostýmy a roztomile, mnohdy s nádechem mírné infantility, podané písně… Ano, přijíždí Pánské pěvecké sdružení extrémního folklóru Krása s novým programem starých odrhovaček, táhlých norských pohřebních písní a osmanských rekrutských smutének A aby se pánům nestýskalo, přivezou si sebou tentokrát i hosty: hudebně recitační tělísko "Sestry Medvědy" z brněnského Hadivadla, které vystoupí v části pořadu nazvané "Faun a Flór uvádějí". Duo zvláštních dam objevených na nádraží v Bielsko Bala předvede pásmo roztržitých spirituálů a remaků nepříliš známých hitů polských hippies. Co nás čeká, těžko popsat. Připravme se však na pořádnou kulturní desinfekci.

DIVADLO DNO
Tentokrát Vám bude amatérská sekce hradeckého divadla zpříjemňovat chvíle mezi i potom a to zvuky, slovy i svými specielními pohyby.
www.divadlo.cz/dno

Vstupenka na podvečerní program: 80,-Kč

21.00
TRABAND
Soubor TRABAND vznikl v roce 1995 jako rockové trio v sestavě kytara-basa-bicí. Od jednoduchého rock'n'rollu se Traband postupem času propracoval k písním čerpajících ze širšího hudebního spektra a k bohatšímu nástrojovému složení především z dechových nástrojů. V současné době představuje tento soubor soustředěný kolem multiinstrumentalisty a neobyčejného písničkáře Jardy Svobody to nejosobitější, co lze v České republice slyšet a vidět. Traband pro svou energickou hudební jízdu čerpá nejrůznější pohonné směsi jako je například: taneční hudba všeho druhu, balkánská dechovka, židovský klezmer, argentinské tango, francouzský chanson, kabaretní šlágr, hospodský šraml, jazzový evergreen i rock'n'roll. Na letošní rok chystá Trabant, kromě intenzivního koncertování v Čechách i v zahraničí (nedávno Trabant absolvoval turné v Japonsku), vydání nového live CD.
www.traband.cz
Vstupné na koncert: 100 Kč


Neděle 18. 4.

19.00
OOFF.OURO
(Sardinie)
Climax/project: "The vision of the world through an instant"
Projekt N.P.A Officina Ouroboros vznikl před čtyřmi lety na Sardinii jako nezávislé sdružení, které se chtělo zabývat divadlem, performancí, organizováním festivalů a workshopů a to vše na základě ideje Úrobora - mytického zvířete podobného hadu, který požírá svůj vlastní ocas. OOFF.OURO je skupina sardinských umělců (Alessandro Carboni a Danilo Casti), která pracuje na poli experimentálního divadla, tanečního pohybu, zvuku a videoobrazu, které se snaží rozvíjet nejrůznějšími směry. "Materiálem" pro jejich práci, je lidská existence v prostoru současné společnosti. Momentálně sídlí ve Wroclavi, kde vzniká i poslední jejich projekt s názvem Climax.
www.ooffouro.org

Vstupné: 60 Kč


Permanentku na celý Madodafest dostanete za pouhých 200,-Kč !!!!

Projekt vznikl za finanční podpory Ministerstva kultury a Pardubického kraje.

Adresa: Divadlo 29, ul. Sv. Anežky České č.p. 29 , Pardubice

Informace a telefonická a e-mailová rezervace:

mobil: 777 884474, divadlo29@seznam.cz
mobil: 603 814 441, jiri.dobes@pvt.cz
Předprodej vstupenek: Informační centrum na Třídě míru.

Pokladna v Divadle 29 je otevřena hodinu před začátkem představení.
Ve 2. patře je Vám k dispozici Bufet 29 – studené a teplé nápoje, něco drobného k zakousnutí.

Aktuální program a další informace najdete na www.divadlo.cz/divadlo29

(13.04.2004)
ProCulture

  © 2003-2023 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2023 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.