Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Creative Cities
Future City Game
Future City Jobs
Symposium Ostrava
Koncepce umění
Konference EU
Domů ArtsInfoPerforming artsFestivaly, představení
TechSoup

Richard Séguin v Divadle Archa

Obrázek k článku Richard Séguin v Divadle Archa

Richard Séguin je dnes nazýván králem kanadského folku. Jeho nejnovější turné se liší od všeho, co kdy udělal, je to totiž první sólo turné bez jakéhokoliv doprovodu, jen on a jeho kytara. Už odjakživa Richard Séguin žije v harmonii se svým přesvědčením a po celý svůj život se angažoval pro toleranci, svobodu, mír, solidaritu, přírodu atd. Energický, entusiastický a dynamický zpěvák, který přes všechen úspěch, který měl v Kanadě a jinde ve světe, nezapomněl na své zásady. 11. března od 21.00 v Divadle Archa.

Richard Séguin

Narodil se roku 1952, už v šestnácti letech složil svou první píseň Som Seguin. Nejprve se sestrou a od roku 1976 sám či s přáteli a kolegy, vyšplhal na žebříček úspěchu a dnes je řazen mezi krále kanadského folku. Jeho alba jsou nejposlouchanější v Kanadě, ve své třicetileté kariéře Richard Séguin získal kolem čtyřiceti cen za svou tvorbu a účinkuje úspěšně na kanadských a mezinárodních scénách.

I když se Séguin občas stáhne z veřejného života, aby využil klidu na reflexi, psaní, kreslení a na tvorbou rytin, vždy se mu návratem na scénu povede okouzlit své věrné publikum. Séguin stále s vášní píše písně ne jen pro sebe, ale také pro další umělce jako Luce Dufault, Bruno Pelletier, a komponuje hudbu např. pro rozhlas. Koncem devadesátých let mu vyšlo album Microclimat, které vyniká novým stylem: novou intimitou obohacenou strunnými nástroji, tichem, které dává slovům větší váhu. Také jeho nejnovější turné 2004 se liší od všeho, co kdy udělal, je to totiž první sólo turné bez jakéhokoliv doprovodu, jen on a jeho kytara.

(03.03.2005)
ProCulture

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.