Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Future City Jobs
Koncepce umění
Konference EU
Creative Cities
Future City Game
Symposium Ostrava
Domů ArtsInfoPerforming artsFestivaly, představení
TechSoup

Večer pro lidská práva

Světově známá houslistka a zpěvačka Iva Bittová spolu s Barbarou Mariou Willi podpoří činnost Amnesty International ČR vystoupením na benefičním koncertě. Večer pro lidská práva proběhne ve středu 12. října 2005 od 19:30 v Paláci Akropolis.

Iva Bittová, originální umělkyně, která právě vydala nové album nazvané Elida, vystoupí spolu s klavíristkou a cembalistkou Barbarou Mariou Willi a zahrají pásmo písní od skladatelů Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů, Maurice Ravela i kousky z vlastní tvorby Ivy Bittové. Sefardské písně a balkánskou hudbu představí skupina Kal y Kanto v čele se zpěvačkou Káťou Garciou.

Dobrovolníci z AI připraví info-stánek s letáky a publikacemi o násilí na ženách, nekontrolovaném obchodu se zbraněmi a dalších problémech ohrožujících životy žen a mužů v zemích od Afghánistánu po Zimbabwe.

Mezi doprovodné akce již tradičně patří tržiště rukodělných výrobků uprchlíků, které zajistí Poradna pro uprchlíky. Ochutnávku exotických pokrmů připraví Poradna pro integraci.

Benefice vznikne díky laskavé podpoře Paláce Akropolis, který zdarma poskytl své prostory i produkční zázemí a s AI dlouhodobě spolupracuje. Díky této pomoci AI v letošním roce připravila řadu aktivit pro uprchlíky, které jim umožňují vyplnit čas nejistého čekání za ploty uprchlických táborů. Také výtěžek z tohoto koncertu AI použije na svou práci s uprchlíky a na informační kampaň o lidských právech nazvanou „Nerušit“.

Benefiční večer Amnesty International je šancí slyšet skvělou hudbu a přitom podpořit dodržování lidských práv doma i ve světě.

Vstupné: 120 Kč v předprodeji/150 Kč na místě.

Mediální partneři: ČR 1 – Radiožurnál, Radio 1, Time In, MusicWeb, FANonline.cz

(04.10.2005)
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.