Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Creative Cities
Symposium Ostrava
Koncepce umění
Konference EU
Future City Jobs
Future City Game
Domů ArtsInfoPerforming arts
TechSoup

Nové webové stránky DILIA spuštěny!

8. listopadu 2004 byly spuštěny nové webové stránky DILIA www.dilia.cz. Celý jejich obsah je postaven na systému článků - informací, který umožňuje jednodušší vyhledávání a snazší orientaci. Struktura webu je přizpůsobena tak, aby nejčastější typy klientů DILIA našly potřebné informace co nejrychleji. Základní dělení informací tedy vychází z hlavních tří rubrik - PRO AUTORY, PRO ČLENY, PRO UŽIVATELE.

Kromě obligátních informací o jednotlivých odděleních agentury (kontakt, popis činnosti, nejčastější dotazy, formuláře) jsou v podrubrikách umístěny i články, podrobněji vysvětlující specifická témata a problémy, která jsou nejčastěji řešena jak s autory, tak s uživateli. Fulltextové vyhledávání pak umožňuje vyhledávání dle zadaných výrazů. Celý systém funguje velice svižně a stránky jsou graficky optimalizovány tak, aby se načítali rychle i "modemistům".

Nově je zpřístupněn i systém vyhledávání synopsí - k datu spuštění stránek je jich již přes 300 a neustále přibývají. Synopse tak kromě nabídky nových titulů k uvádění umožňují lepší přehled a pomoc při výběru textů - můžete vyhledávat v celém textu synopse, což umožňuje zúžit výběr synopsí např. dle žánru, obsazení aj. Informace na webu budou průběžně doplňovány - počítá se se zveřejněním seznamu zastupovaných autorů a kompletní databázi divadelních textů a notových materiálů, které má DILIA k dispozici.

Pro zpestření jsou vyhlašovány virtuální ankety, ve kterých můžete pouhým kliknutím hlasovat a odeslat tak konkrétní odpověď na anketní otázku. Tak nečekejte a prohlížejte nové stránky - pokud Vám budou chybět nějaké informace, pište!

www.dilia.cz

Lukáš Matásek
matasek@dilia.cz

(09.11.2004) ZDROJ: Dilia
ProCulture

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.