Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Symposium Ostrava
Future City Game
Koncepce umění
Konference EU
Creative Cities
Future City Jobs
Domů ArtsInfoPerforming arts
TechSoup

Prestižní cena kritiků pro Teatr Novogo Fronta

Česko-ruský divadelní soubor Teatr Novogo Fronta se v současné době účastní jednoho z největších Fringe Festivalů na světě - Edinburgh Fringe (8. - 30.8. 2004). V obrovské festivalové konkurenci bylo představení Dias De Las Noches Teatru Novogo Fronta oceněno prestižní cenou The Scotsman Fringe First 2004 Award za "Nový přístup a vynikající jevištní počin" (Award for innovation and outstanding new stage writting at the Edinburgh Festival Fringe).

Tento festival vždy na jeden měsíc změní tvář skotské metropole k nepoznání. Jinak poklidné, spíš zasmušilé město s šedivými břidlicovými střechami se každý rok v srpnu promění na pestrou mozaiku, která se skládá z nespočetného množství herců, performarů, režisérů, dramaturgů, producentů a divadelníků vůbec a samozřejmě také statisíců diváků. V Edinburghu je během festivalu více jak 330 sálů, ve kterých se konají divadelní představení, a oficiální katalog festivalu přináší na 224 stranách více jak 1600 divadelních projektů, které denně zápasí o přízeň diváků, producentů a především anglických kritiků. Právě kritici jsou zde více než kdekoli jinde klíčem branám k úspěchu u všech ostatních návštěvníků. Ti, co se nevešli do žádného divadla, pak hrají jako o život na Královské cestě vedoucí k edinburghskému hradu, který se tyčí nad městem.

V této obrovské konkurenci bylo představení Dias De Las Noches Teatru Novogo Fronta oceněno prestižní cenou The Scotsman Fringe First 2004 Award za "Nový přístup a vynikající jevištní počin" (Award for innovation and outstanding new stage writting at the Edinburgh Festival Fringe ). Cenu obdrží každý rok pouze několik vybraných souborů a udělují jí přední renomovaní kritici. Předání ceny je pak vždy doprovázeno slovním hodnocením daného představení. Slavnostní předávání cen probíhá v Assembly Rooms Theatre.

Začátkem září se soubor Teatr Novogo Fronta vrací opět do republiky a čeští diváci budou mít možnost vidět oceněné představení Dias De Las Noches už 4. a 5. září na divadelním festivalu Letní Letná.

Další informace:
kamila@hep.cz
Happy End Production

(30.08.2004) ZDROJ: Divadelní ústav
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2022 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2022 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.