Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Creative Cities
Future City Game
Symposium Ostrava
Koncepce umění
Konference EU
Future City Jobs
Domů ArtsInfoVizuální umění a nová media
TechSoup

Futura představuje TWIGI.com - Seznamka internetové generace

Obrázek k článku Futura představuje TWIGI.com - Seznamka internetové generace

Seznamka TWIGI.com je po vyhledávači uměleckých stránek dalším webovým projektem Internetové Generace. Narozdíl od předchozích a probíhajících kurátorských akcí, zaměřených především na internetové technologie a tvorbu jiných umělců, je TWIGI.com projektem, který komunikuje se širší veřejností a snaží se přesáhnout hranice komunity umění. Vernisáž v centru pro současné umění + akcí FUTURA vernisáž ve středu 6. dubna 2005 v 18:00.

Internetová Generace (IG!) je volným, kurátorsko-tvůrčím seskupením zaměřeným na umění v informační společnosti. Na umělecké scéně začala působit v první polovině roku 2004.

Myšlenka vytvořit seskupení, které by se věnovalo informační společnosti z hlediska kultury a umění, vzešla od několika absolventů AVU a ČVUT. Převážně studentů, kteří se pohybovali v okruhu ateliéru Nových médií II Veroniky Bromové, ateliéru vizuálních komunikací Jiřího Davida a ateliéru intermediální tvorby Milana Knížáka.

Internetová Generace vznikala s určitou představou prostoru, který sdílí informační společnost společně s kulturou, uměním resp. designem. I když takové sdílení může být více nebo méně nevědomé, lze jen těžko zpochybnit skutečnost, že se Internet a digitální technologie stávají generačním pojítkem (podobně jako fenomén domácích studií, publikování na webu nebo mobilní komunikace ... )

Aktivity Internetové Generace jsou zaměřeny na využití Internetu, kreativních programů, interaktivních aplikací a nových médií obecně. A snaží se poukazovat na kulturní a často také kultovním fenomény "multimediální" doby.

Mezi první kurátorské projekty IG! patří "Domácí stránka" umeni.org/ds, seznamka twigi.com a aktuální projekt "Flashback". Internetová Generace se rovněž podílí na provozu stránek www.artikl.cz.

Seznamka twigi.com, pokračuje v úsílí Internetové Generace ukázat internet jako svébytný prostor pro umění, umělecké aktivity a v neposlední řadě jako prostor, který umožní veřejnosti snadnější přistup k současnému umění.

Twigi.com je plná verze seznamovací služby pro umělecký internet, která s sebou navíc přináší nové funkce pro seznamování umělců i vizuální podobu, která cituje českou uměleckou scénu. Vyhledávání vhodného protějšku tak bude možné nejenom podle fyzického vzhledu, náboženského nebo politického vyznání, ale i podle uměleckého zaměření a vztahu k umění.

Seznamka funguje na internetu (online). Během výstavy bude prezentována společně s instruktážním materiálem (video a flash).

Internetová generace: Jindřich Červenák, Radek Macke a Jan Jírovec


F U T U R A
centrum pro současné umění + akci Vás srdečně zve na vernisáž výstavy v Projekt Room
ve středu 6. dubna v 18:00

TWIGGY.COM
Seznamka Internetové generace

Výstava potrvá
7. 4. - 8. 5. 2005

otevřeno
st-ne 12:00 - 19:00

FUTURA
Holečkova 49
Praha 5 150 00
tel.: +420 251 511 804
mail: info@futuraprojekt.com
web: www.futuraprojekt.com

Přílohy

(06.04.2005)
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.