Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Creative Cities
Future City Jobs
Symposium Ostrava
Koncepce umění
Future City Game
Konference EU
Domů ArtsInfoVizuální umění a nová media
TechSoup

Karlín Studios

Dne 26. května 2005 ve 20 hodin, bezprostředně po skončení vernisáže 2. pražského Bienále v Karlínských halách, byl veřejnosti  prezentován projekt Karlín Studios a to výstavou umělců a galerií, které se na projektu spoluúčastní. V pražském Karlíně se otevřelo nové umělecké centrum, kde je 16 ateliérů pro české umělce, 2 ateliéry pro rezidenční pobyty zahraničních umělců o.s. Futura a galerie. Obnoven bude provoz legendární pražské Galerie Behémot a otevřena bude nová Galerie Entrance, jejíž program je soustředěn na nejsoučasnější mladou generaci. Do tohoto centra bude přemístěn i rozsáhlý archiv bývalého Sorosova centra současného umění, dnes Nadace současného umění Praha.

Od ledna roku 2005 se v Praze 8 - Karlín  připravuje ojedinělý kulturní projekt:

KARLÍN STUDIOS

V časovém rozpěti  cca půl roku se v bývalé trojpodlažní tovární hale (pronajaté od fy. M2 Real Estate a.s., ze skupiny Karlín Real Estate)  vytvořil prostor pro 16 ateliérů  současných umělců (Josef Bolf , Ondřej Brody, Jiří David, Jakub Hošek, Pavel Humhal, Jan Kadlec, Tomáš Lahoda, Eugenio Percossi, Daniel Pitín, Pode Bal, Jiří Příhoda, Milan Salák, Vladimír Skrepl, Štěpánka Šimlová, Ivan Vosecky, David Walliker).

Každý z těchto umělců má k dispozici prostorný ateliér, včetně vlastního depozitu a veškerých služeb vhodných pro jeho  provoz. Dva další ateliéry budou k dispozici pro program rezidenčních pobytů pro zahraniční umělce provozovaný občanským sdružením FUTURA.

Zároveň KARLÍN STUDIOS poskytuje plochu pro dokumentační centrum Nadace současného umění Praha, rozsáhlý archiv českých současných umělců  a tři galerie současného umění:

1) GALERIE ENTRANCE - její program bude soustředěn na nejsoučasnější progresivní
mladou generaci.

 2) Dále se zde obnovuje provoz legendární galerie BEHÉMOT

 3) V neposlední řadě je zde vybudován centrální prostor pro galerii KARLÍN STUDIOS, jejíž program bude především, ale ne zcela, soustředěn na samotné umělce z KARLÍN studios. Výstavy a projekty kvalitních českých a zahraničních umělců se samozřejmě budou v této galerii, jak bylo výše naznačeno,  kontinuálně prolínat. Vedle provozu této galerie hodlá Karlin Studios o.s..  dále také poskytovat podporu i dalším intermediálním projektům.

Projekt KARLÍN STUDIOS, umožněn z finanční spolupráce skupiny umělců a soukromého sponzora, bude provozován nově vzniklým občanským sdružením Karlin Studios o.s..

Za KARLÍN STUDIOS o.s., Praha 16.5.2005

Jiří David, Alberto Di Stefano, Eugenio Percossi, Milan Salák

(20.05.2005) ZDROJ: Jiří David
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.