Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Koncepce umění
Future City Game
Konference EU
Symposium Ostrava
Future City Jobs
Creative Cities
Domů ArtsInfoVizuální umění a nová media
TechSoup

Lexikon českých výtvarníků na Týdnu knihoven

Obrázek k článku Lexikon českých výtvarníků na Týdnu knihoven

Přijďte si prohlédnout nejobsáhlejší český digitální archiv informací z oblasti především současného výtvarného umění do nejbližší knihovny. Od 3. do 9. října 2005 proběhne pravidelná popularizační akce Týden knihoven, v rámci které si mohou pracovníci knihoven vyžádat u občanského sdružení Společnost pro současné umění - SCA z Ostravy heslo pro volný vstup do 8. vydáni digitalního archivu Lexikonu českých výtvarniků.  V letech 2000-2001 byl Lexikon na internetu  přístupný zdarma, avšak minimální finanční podpora přiměla autory provoz Lexikonu na internetu omezit.

Jiz behem prvniho dne po zverejneni nabidky projevilo zajem pres ctyricet knihoven z velkych i malych mest celé republiky.  Jedná se jak o knihovny mistni, tak vedecke i univerzitni. Aktualizovany seznam je k dispozici na adrese www.sca-art.cz.

Lexikon byl v letech 2000 - 2001 na internetu pristupny zdarma. Velky zajem verejnosti - az 400 IP adres denne bez jakekoli reklamni kampane,  nas tehdy utvrdil v potrebe budovat tento informacni zdroj uzitecny odborne i laicke verejnosti. Bohuzel minimalni financni podpora tohoto zameru nas primela provoz Lexikonu na internetu omezit. Neprestali jsme vsak data kazdodenne doplnovat.

Podrobnosti k obsahu, k historii jiz osmileteho projektu, ukazky z hesel vytvarniku a galerii, a veskere dalsi informace tykajici se obcanskeho sdruzeni Spolecnost pro soucasne umeni - SCA, ktere pod vedenim Jozefa Sucika Lexikon od roku 1996 zpracovava, jsou zverejneny na internetovych strankach www.sca-art.cz .

Prijdte si prohlednout nejobsahlejsi digitalni archiv informaci z oblasti predevsim soucasneho vytvarneho umeni do nejblizsi knihovny.

Jozef Sučík
Spolecnost pro soucasne umeni - SCA
Salounova 8
703 00 Ostrava - Vitkovice
www.sca-art.cz
sca@sca-art.cz

Více o akci Týden knihoven najdete na:

http://skip.nkp.cz/akcTyden05.htm

Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.