Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Koncepce umění
Future City Game
Symposium Ostrava
Future City Jobs
Creative Cities
Konference EU
Domů Calls Calls konkurzy
TechSoup

Calls konkurzy

Kurátorský program De Appel výzva na rok 2012/2013

Amsterdam, Holandsko  Centrum umění Appel pořádá již od roku 2006 osmiměsíčn program pro kurátory a kurátorky, který zahrnuje teoretické semináře, tématické dílny a pracovní cesty po Evropě i Asii. Součástí tohoto pobytu jsou i prakticky zaměřené úlohy a setkání s uměleckou scénou. Pro kurátorský programu na rok 2012/2013 bude ve dvou kolech vybráno celkem 6 kurátorů a kurátorek. Uzávěrka pro předložení přihlášek je 16. ledna 2012.

Farma v jeskyni hledá tanečnice do nového projektu

Mezinárodní divadelní studio Farma v jeskyni vyhlašuje konkurz na místo tanečnice do nového projektu. Podmínkou pro účast v konkurzu je věk tanečnice do 30 let, muzikalita a otevřenost pro práci s hlasem, časová flexibilita a zájem o práci v tomto typu divadla. Důležitým kritériem je silná motivace. Uzávěrka pro podání nabídek je 9. února 2010. 

Konkurz na tanečníky, herce a performery

Sružení SESTA hledá 10 tanečníků nebo herců (mužů, bez rozdílu věku) pro vznik nového site specific, které bude uvedeno v rámci Festivalu SE.S.TA / KoresponDance Europe v pražském Divadle Komedie 9. a 10. října 2009. Jedná se o spolupráci s francouzsko-španělským choreografem Toméo Vergesem. Podtitulek konkurzu zní Toméo Verges hledá tanečníky, herce a performery zn: pouze ve slipech. Uzávěrka pro přihlášky je 20. září 2009.

Konkurz na 4 herce a 4 herečky

Čtyři dny vyhlašují konkurz na 4 herce a 4 herečky pro českou premiéru performance Jána Mančušky – Neviditelný – Hraní v sekvencích uvedenou v rámci 14. ročníku mezinárodního divadelního festivalu 4+4 dny v pohybu 2009. Konkurz proběhne v pátek 11. září 2009 od 11,00 hodin v Malém sále Divadelního ústavu, Celetná 17, Praha 1. Performance proběhne dne 16. října 2009. Honorář za zkoušky a představení celkem 5.000 Kč.

Pobyt v oblasti fotografické tvorby v El Centro de la Imagen Mexico City

Institut umění, ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a Národním fondem pro kulturu a umění v Mexiku (FONCA), vypsal výběrové řízení na dvouměsíční tvůrčí pobyt v oblasti fotografické tvorby v El Centro de la Imagen v Mexico City v období od 1. července do 31. srpna 2009. Cílem tohoto bilaterálního výměnného programu je podpora spolupráce v oblasti umění mezi Českou republikou a Spojenými státy mexickými. O rezidenční pobyt mohou zažádat umělci s praxí z oblasti fotografické tvorby, kteří mají trvalý pobyt nebo pracují v České republice. Předpokladem je dobrá znalost angličtiny (v ideálním případě španělštiny). Účastníkovi budou hrazeny cestovní náklady, dále náklady spojené s pobytem ve výši 20 000 Kč. Termín uzávěrky je 15. dubna 2009.

Vývěrová řízení na pedagogy FAVU Brno

Děkan Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického (FaVU VUT) v Brně vypisuje výběrové řízení na obsazení míst vedoucích ateliérů a obsazení míst na Katedře teorií FaVU VUT v Brně. Datum nástupu přijatých je 1. září 2009. Uzávěrka pro příjem přihlášek je 17. dubna 2009.

Konkurz pro tanečníky a tanečnice na produkci Smrt v Benátkách

Státní opera Praha vyhlašuje konkurz v rámci produkce „Smrt v Benátkách.“/ Death in Venise'' opera Benjamina Brittena, režie: Yoshi Oida, choreografie: Daniela Kurz. Zájemci a zájemkyně by měli být velmi pokročilí tanečníci a tanečnice současného tance a baletu, režie představení dává velký prostor pro tanec. Konkurz proběhne 30. 9. a 1. 10. 2008.

Happy End production vyhlašuje konkurz na tanečníky a tanečnice

Happy End Production vyhlašuje konkurz na 2 tanečníky a 2 tanečnice v rámci nového multimediálního projektu "Světla a stíny Vyšehradu". Konkurz proběhne 19.7.2007 od 14.00 - 16.00 hod v sále Starého purkrabství na Vyšehradě (projekt bude probíhat tamtéž). Zkoušky s vybranými tanečníky budou probíhat na konci léta a na podzim 2007, premiéra projektu koncem listopadu 2007, pravidelné uvádění v sezóně 2008.

Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.