Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Registrace do mailinglistu pro zasílání e-bulletinu. Odhlásit se můžete zde.
Culture Action Europe

ProCulture je členem Culture Action Europe

 
Logo Rady uměleckých obcí

ProCulture je sekretariátem Rady uměleckých obcí (RUO)

 
Archiv Národní knihovny

ProCulture je součástí Archivu Národní knihovny

 
Facebook
Koncepce umění
Future City Jobs
Creative Cities
Symposium Ostrava
Konference EU
Future City Game
Domů Calls Calls festivaly, představení
TechSoup

Calls festivaly, představení

Národní divadlo ruší divadelní prázdniny

Národní divadlo hledá performery všeho druhu, profesionály i amatéry, jednotlivce i soubory.  Letní scéna na piazzetě Zlaté kapličky v blízkosti Národní třídy je  od 23. června do 4. srpna 2012 věnována umění a divadelní prázdniny jsou v této době zrušeny.  Patříte-li k těm, kteří umí zaujmout diváky i kolemjdoucí a chcete se stát účinkujícími,  zúčastněte se oslavy divadla ve všech jeho podobách.

Alfred ve Dvoře výzva na realizace nových projektů v roce 2013

Programový ředitel Ewan McLaren vyhlašuje termín uzávěrky přihlášek a kritéria pro výběr projektů realizovaných produkcí Motus, provozovatelem divadla Alfred ve dvoře pro rok 2013. Tématem projektů v roce 2013 bude stáří, smrt, a/nebo paměť. Dramaturgie divadla bude otevřená především takovým projektům, které přesahují žánry, používají autorský přístup a/nebo definují nové směry, a to nejen v oblasti pohybového, vizuálního nebo fyzického divadla. Projekty budou moci být realizovány v prostorách velkého i malého sálu divadla Alfred ve dvoře, případně na jiných místech. Uzávěrka pro předkládání projektů je 18. června 2012.

Open Air 2012 na téma OpenPlantAge hledá účinkující

Hradec Králové – Poco a Poco animato, občanské sdružení, vyhlašuje výzvu na hledání nových projektů v oblasti divadelního a scénického umění pro XIII. ročník Open Air programu Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů. Tématem letošního ročníku Open Air programu, OpenPlantAge,  chtějí pořadatelé rozvinout myšlenku utopie,  utopie zeleně v městském prostředí a zaměří se na přístupy k růstu a pěstování zeleně i kultury a umění v městském kontextu. Uzávěrka pro přihlášení účinkujících je 31. řezna 2012.

Time Machine: výzva k předkládání uměleckých projektů

Sydney, Austrálie  Galerie provozovaná umělci Serial Space vyzývá k předkládání projektů experimentálního  a time based umění jako součást festivalu Time Machine, který proběhne v Sydney ve dnech 16 - 29. července 2012.  Program festivalu zahrne čtyři tématické oblasti pod názvy Sound and Vision; Performanci; Lab místo soustavného experimentování; Talk program diskuzí, přednášek, kritických debat a uměleckých prezentací. Uzávěrka pro předkládání projektů je 19. února 2012.

Wanted: divadelní kritici/čky a bloggeři/rky

Wiesbaden, Německo  Forum pro mladé divadelní kritiky/čky, které proběhne jako součást divadelního bienále Hessisches Staatstheater Wiesbaden v rámci festivalu New Plays from Europe ve dnech 14 a 24 června 2012 hledá mladé divadelní kritiky a kritičky. Ti budou pracovat jako novináři/řky a to na on line blogu i v off line prostředí pro dvoje novinové redakce. Jejich práci budou editovat divadelní kritici ze Süddeutsche Zeitung, Frankfurter Rundschau a z Fora pro mladé divadelní kritiky. Ačkoli pracovním jazykem redakce je němčina nabízí festival také jedno místo pro anglicky píšícího kritika/čku. Hrazeno bude ubytování a cestovné. Uzávěrka je 29. února 2012.

Česká Centra: veletrh APAP, New York prodloužení uzávěrky

Česká Centra opět podpoří prezentaci českého umění v zahraničí a to v rámci jednoho z nejvýznamnějších veletrhů věnovaného oblasti Performing Arts, newyorského veletrhu APAP (The Association of Performing Arts Presenters), který proběhne od 6.-10. ledna 2012. Česká Centra zajistí prezentační stánek určený českým účastníkům spolu s nabídkou zvýhodněného účastnického poplatku ve výši 200 USD a zajištěním transportu jejich propagačních materiálů. Uzávěrka pro registraci na veletrh APAP byla prodloužena  do 21. listopadu 2011.

Alfred ve dvoře: Výzva na realizace uměleckých projektů v roce 2012 a 2013

Nový programový ředitel divadla Alfred ve dvoře Ewan McLaren vyhlašuje dřívější termín přihlášek a kritéria výběru projektů realizovaných produkcí Motus. Dramaturgie divadla bude otevřená především takovým projektům, které přesahují žánry, používají autorský přístup a/nebo definují nové směry, a to nejen v oblasti pohybového, vizuálního, nebo fyzického divadla. Projekty budou moci být realizovány v prostorách velkého i malého sálu divadla Alfred ve dvoře, případně v jiných prostorách. Uzávěrka přihlášek na rok 2012 je 30. června 2011.

Open Air Program 2011 výzva k předkládání projektů

Občanské sdružení Poco a poco animato vyhlašuje, pod titulem Vstupte do utopického prostoru, výzvu na představení, performance, workshopy, site-specific projekty a další umělecké produkce pro XI. ročník Open Air programu mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů. Účinkujícím je nabízena úhrada cestovních nákladů, bezplatné zajištění ubytování, volné vstupenky na festival, základní technické a produkční zázemí, propagace. Uzávěrka přihlášek je 15. dubna 2011.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 13 další >
ProCulture

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.