Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Domů Info o násMailing list pro performing arts
TechSoup

Mailing list pro performing arts

ArtsInfo mailing list pro performing arts

ProCulture spravuje mailing list určený pro profesionály z oblasti performing arts, který založila Nadace Open Society Fund Praha v roce 2000.

Smyslem listu bylo a je poskytovat rychlou a jednoduchou informační platformu pro distribuci informací o vznikajících a probíhajících projektech a dále pak pro všechny relevantní informace, které mohou přispívat k rozvoji v oblasti performing arts - jako např. vyhlášení grantových uzávěrek, seminářů, workshopů, termínů festivalů a pod.

Původními členy listu byli především experimentální umělci a progresívní organizátoři projektů v oblasti divadla, tance a nové hudby, kteří v letech 1995 - 2002 získali od Nadace OSF Praha nadační příspěvky na realizaci vlastních představení, festivalů či uměleckých akcí. Cílem této podpory bylo nejen stimulovat a podporovat inovativní uměleckou tvorbu, mezinárodní spolupráci v oblasti střední a východní Evropy ale i takové projekty, které přináší či upozorňují na aktuální celospolečenská témata. Současně však cílem podpory Nadace OSF Praha bylo podpořit vybudování infrastruktury pro nezávislé projekty a to zejména v době transformace a privatizace umělecké a kulturní oblasti v České republice, ke které postupně docházelo právě v 90. letech.

Dnes jsou členy ArtsInfo mailing listu nejen umělci, organizátoři uměleckých projektů či pracovníci kulturních nestátních neziskových organizací ale také kritici z odborných periodik či zástupci veřejných institucí.

List je nemoderovaný ale uzavřený (z ryze praktických důvodů, aby nedocházelo k přehlcení spamy). Zprávy tedy může zasílat pouze účastník listu a to v omezené kapacitě 500 kB. Během roku 2003 prošlo listem na 1 000 jednotlivých zpráv, list má okolo 230 členů. 

Přihlásit se lze na adrese:

https://webmail.ecn.cz/mailman/listinfo/arts-info-l

Jméno tohoto listu a velmi pozitivní ohlasy na jeho existenci se v roce 2003 staly inspirací vytvořit veřejnou webovou platformu www.proculture.cz, která částečně zprávy z tohoto listu využívá jako zdroj informací. Web je ovšem v souladu s posláním ProCulture jako instituce rozšířen o další rubriky.

ArtsInfo list má od srpna 2004 archiv, který je přístupný registrovaným uživatelům.

ProCulture

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.