Proculture: výzkumné, informační a vzdělávací centrum pro umění a kulturu
Domů CultureInfoKulturní politika v ČRBrno - kulturní politika
TechSoup

Brno - kulturní politika

Výsledky voleb do Koordinační skupiny pro kulturní politiku v Brně

Brno, Česká republika O veřejnou volbu zástupců nezřizované scény byl nečekaně veliký zájem. Registrováno bylo celkem 154 voličů. Vydáno bylo 154 hlasovacích lístků, platných lístků bylo odevzdáno 154. Žádný z hlasovacích lístků nebyl neplatný a vše proběhlo hladce. Ze šestnácti kandidátů dostali největší důvěru muzikolog a hudební dramaturg Viktor Pantůček, provozovatel kavárny Kunštátská Trojka Pavel Baďura a dřívější ředitelka BKC Monika Šimková. Nominace do Koordinační skupiny pro kulturní politiku v Brně budou nyní oficiálně předány náměstkyni Bohuňovské.

 

Brno kulturní hledá zástupce nezřizované kulturní scény pro kulturní politiku v Brně

Brno kulturní hledá zástupce nezřizované kulturní scény do koordinační skupiny pro kulturní politiku v Brně.  Sdružení Brno kulturní zajišťuje výběr zástupců do Koordinační skupiny pro kulturní politiku v Brně.  Skupina vzniká pod hlavičkou magistrátu města Brna a bude nástrojem k dosažení  revize a úpravy návrhové části Programu rozvoje kultury města Brna a jeho evaluace; vypracování cílů kulturní politiky města Brna či akčních plánů na určité období; změny grantového systému; příprava projektu dlouhodobé platformy spolupráce.

Kolega Mela Gibsona získal v Brně mimořádnou dotaci

Kulturní komise města Brna dnes nad rámec již schválených dotací udělila divadelnímu představení Kolega Mela Gibsona 180 000 Kč. Zastupitelé tak skandálním způsobem nakládají s veřejnými prostředky, upozorňuje iniciativa Brno kulturní.

 

Dům umění: Návštěvnost Domu umění města Brna

O víkendu 17. března a 18. března 2012  vzrostla návštěvnost  Domu umění města Brna na více než dvojnásobek, než je obvyklé. Mluvčí instituce Barbora Antonová uvedla pro ČTK, že to souvisí s výzvou Jdeme na výstavu! uveřejněnou na sociálních sítích. Prostřednictvím této výzvy podle Antonové reagovali lidé na záměr města vypsat konkurz na místo ředitele instituce. Vypsání výběrového řízení schválila komise kultury brněnské rady a  její předseda Stanislav Michalík  uvedl v této souvislosti pro Brněnský deník: Naplňujeme prohlášení rady, která chce takto otestovat ředitele všech příspěvkových organizací města, kteří jsou ve funkci déle než pět let. Dne 20. března 2012 publikoval Dům umění tiskovou zrpávu, v níž zpřesňuje informace uvedené v médiích v souvislosti s návštěvností Domu umění a děkuje veřejnosti za podporu a sympatizantům Domu umění města Brna, kteří prožili v Galerii část slunečného víkendu a koupili si zvýhodněnou vstupenku má možnost vstupenku využít až do víkendu 27 a 28. března 2012.  

Iniciativa Brno kulturní: otevřený dopis Radě města Brna

Iniciativa Brno kulturní sdružuje jednotlivce z neziskových kulturních, uměleckých a vzdělávacích organizací v Brně. Cílem iniciativy  je změna financování kultury v Brně. Její činnost kriticky navazuje na protesty proti krácení provozních příspěvků, které statutární město Brno požaduje po svých příspěvkových organizacích od září 2011. Představitelé inciativy Brno kulturní jsou přesvědčeni, že vyhrocená situace posledních měsíců je důsledkem dlouhodobého nekoncepčního rozhodování a nehospodárného nakládání s veřejnými prostředky v oblasti kultury a umění. Požadavkem iniciativy jsou proto systémové změny v podpoře a rozvoji kultury a umění v Brně. V otevřeném dopise Radě města Brna chce iniciativa prostřednictvím 11 otázek položených představitelům města otevřít širokou debatu o směřování Brna v oblasti kultury.
Nezávislá kultura má nového spojence: jlbjlt.net

  © 2003-2024 vydává ProCulture o.s.
   ISSN 1214-8369
 © 2024 Webhosting SmartWEB.CZ |  Optimalizace stránek e4you s.r.o.